Reklama

III Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy w Gryfinie
Kwiecień jest niewątpliwie nietypowym miesiącem dla Gryfina. Od siedmiu lat dzieją się w naszym mieście dziwne i niewyjaśnione wydarzenia. Przyczyną są ratownicy z Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego. Członkowie od listopada planują pozorowane wypadki. 

Całe wydarzenie rozpocznie się o godz 10:00. Wszystkie działania mają na celu wzrost świadomości społeczeństwa dotyczącej udzielania pierwszej pomocy drugiemu człowiekowi – informuje prezes Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego, Jan Wójcik.

Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy służą przygotowaniu młodzieży do wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce. 

Reprezentanci z ośmiu gmin powiatu gryfińskiego zjednoczeni w pięcioosobowych zespołach, podzielonych na trzy kategorie wiekowe: dzieci, junior i junior starszy. Ponadto poza rywalizacją w Mistrzostwach działać będą młodsi ratownicy reprezentujący szczeciński WOPR. 

 W tegorocznych zmaganiach wezmą udział 22 drużyny, co daje nam ponad 100 uczestników. Poprzez rywalizację i zabawę mają oni okazję sprawdzić swoje umiejętności. Zdarzenia z życia codziennego tj. wypadek drogowy, pożar czy napad nożownika mają przygotować ich do niesienia pierwszej pomocy w każdej sytuacji.

Głównym celem całego wydarzenia jest edukowanie młodzieży. Zmagania uczestników obserwować będą kibice i mieszkańcy powiatu, którzy w ten sposób mogą nauczyć się jak odpowiednio reagować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia – powiedział J. Wójcik.

W roku 2018 mistrzostwa są objęte patronatem posła na Sejm RP Pana Artura Szałabawki, Wojewody Zachodniopomorskiego Pana Tomasza Hinca i Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Pana Jarosława Rzepy. Ponadto patronami medialnymi imprezy są Radio WAWA, TVP Szczecin, Nowe 7 Dni Gryfina, chojna24.pl oraz gryfino24.info.

Serdecznie zapraszamy wszystkich 23.04.2018 r. na teren obiektów sportowych OSiR. Czekamy na Was!

foto/archiwum 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.