Reklama

Koncert Teatru Tańca w Gryfinie


W piątek i sobotę 13 i 14 kwietnia w Gryfińskim Domu Kultury odbył się Koncert Teatru Tańca EGO VU. Był to już dwudziesty trzeci wielki koncert zespołu, podczas którego gryfińscy tancerze zaprezentowali swój talent i dokonania.

Publiczność tradycyjnie dopisała podczas dwóch bliźniaczych koncertów. Zebrani w sali widowiskowej GDK widzowie mieli okazję zobaczyć osiem choreografii zespołu, głównie spektakli premierowych, jakie powstawały w obecnym sezonie artystycznym. Był także czas na taneczne wspomnienia i przypomnienie układów już znanych publiczności.

Koncert otworzyła choreografia "Prolog" autorstwa Elizy Hołubowskiej w wykonaniu młodszej grupy TT EGO VU.

Na scenie zaprezentowała się również szefowa EGO VU Eliza Hołubowska. Przedstawiła przejmującą, doskonałą choreografię solową pt. "Umbra". Spektakl miał swoją premierę w 2012 roku. Od tego czasu projekt ewoluuje, zachowując świeżość oraz aktualność i potwierdzając profesjonalizm tancerki.

Wielką niespodzianką dla gryfińskiej publiczności była prezentacja choreografii "(Nie)Wystarczająca", której autorkami i wykonawczyniami były tancerki młodszej grupy EGO VU. Dziewczęta zaskoczyły umiejętnościami, wrażliwością artystyczną i przede wszystkim dojrzałością, podejmując się ważnego tematu społecznego, jakim jest dla młodych kobiet postrzeganie własnego ciałaSwoją pierwszą choreografię solową pt. "Bum" zaprezentował Bartosz Wilniewicz.

W przerwie koncertu w holu Gryfińskiego Domu Kultury i sali Lech można było oglądać wystawy fotografii autorstwa Mariusza Strzelczyka oraz Radosława Kwasta i Adrianny Łysakowskiej.

Magiczna, pełna obrazów i symboli choreografia "Skrzynia" w wykonaniu grupy repertuarowej zespołu zachwyciła publiczność.

Kolejną prezentacją podczas wieczoru premier była etiuda "Wojna" w wykonaniu grupy młodszej EGO VU. Spektakl powstał podczas musicalowego projektu polsko-niemieckiego w Schloss Broellin jesienią 2017. Etiuda jest emocjonalnym komentarzem do aktualnej sytuacji na świecie.

Tancerze przypomnieli gryfińskiej publiczności choreografię "Pora ReLaksu". Premiera układu miała miejsce w 2007 roku. Spektakl nadal jest przez zespół prezentowany podczas festiwali w Polsce oraz za granicą i cieszy się dużym powodzeniem.

Z taneczną niespodzianką pt. "Wa-Lenie" zaprezentowali się partnerzy życiowi tancerek grupy.

Po prezentacjach był czas na gorące życzenia dalszej owocnej pracy dla zespołu i podziękowania dla osób i instytucji, które pracowały przy wydarzeniu i wspierali je. Warto dodać, że sobotni koncert był na żywo transmitowany w Internecie na portalu Facebook.

Organizatorami Koncertu Teatru Tańca EGO VU był Gryfiński Dom Kultury, Środowisko Inicjatyw Artystycznych Hybadu, Teatr Tańca EGO VU i Gmina Gryfino.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.