Reklama

Skarb Państwa powinien zwrócić województwu niemal 90 tys. zł wraz z odsetkami


Sąd Okręgowy w Szczecinie zdecydował, że Skarb Państwa powinien zwrócić województwu zachodniopomorskiemu prawie 90 tys. zł za obsługę rządowego programu 500 plus - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe marszałka województwa.

Skarb Państwa powinien zwrócić województwu zachodniopomorskiemu niemal 90 tys. zł wraz z odsetkami. Samorząd wydał je na obsługę rządowego programu 500 plus - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.


Urząd marszałkowski skierował sprawę do sądu. Argumentował, że ustawa o dochodach jednostek samorządu terytorialnego mówi, iż zadania zlecone finansowane są w drodze dotacji z budżetu państwa.

Sąd Okręgowy w Szczecinie w całości uwzględnił powództwo i zdecydował, że Skarb Państwa powinien zwrócić województwu 89 tys. 323 zł wraz z odsetkami. Wyrok nie jest prawomocny.

Przepisy unijne o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego nie pozwalają na pobieranie świadczeń rodzinnych równocześnie w różnych krajach. Do 2018 r. sprawami takimi zajmowali się marszałkowie województw. Na początku br. obowiązki te przejęli wojewodowie.

Radio zet

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.