Reklama

Wernisaż nowej wystawy pod nazwą "Kobieta w malarstwie dawnym. Portret i akt"W poniedziałek 30 kwietnia 2018 roku o godzinie 17:00 w galerii Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie odbędzie się wernisaż nowej wystawy pod nazwą "Kobieta w malarstwie dawnym. Portret i akt".

 Wystawie patronuje Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn. Wpisana jest także w oficjalny program wydarzeń towarzyszących Dniom Gryfina. Kuratorem wystawy jest szczeciński antykwariusz Marek Wyłupek.

Na ekspozycji zaprezentowane zostaną oryginalne rysunki, obrazy olejne i litografia z XIX i początku XX wieku m.in. takich autorów jak: Jacek Malczewski, Antoni Kozakiewicz, Antoni Uniechowski, Tadeusz Rybkowski, Kazimierz Podsądecki, Feliks Hanusz, Edward Dwurnik. Jedyna kopia to obraz olejny Adama Styki. 

Dodatkowo na wernisażu zostaną zaprezentowane dwa portrety kobiece z XVII w. i rzeźba gabinetowa z 1977 roku Igora Mintoraja "Twarz zawoalowana".

Organizatorami wystawy są Stowarzyszenie Klub Kolekcjonerów, Miłośników Malarstwa i Sztuki Dawnej w Szczecinie oraz Gmina Gryfino. Ekspozycja dostępna do zwiedzania będzie do soboty 19 maja. Tego dnia odbędzie się Europejska Noc Muzeów w której gryfiński CIT także bierze udział. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. 


osir.gryfino

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.