Reklama

Wprowadzenie elektronicznych zwolnień lekarskich


Nowe przepisy wejdą w życie dopiero 1 grudnia, mają one wprowadzić e-zwolnienia jako jedyną formę wystawiania zaświadczeń lekarskich o niezdolności do pracy. Termin wdrażania systemu wyznaczony początkowo na 1 lipca, jednak został on przesunięty po licznych prośbach środowisk medycznych.

O zmianach, jakie niesie za sobą wprowadzenie elektronicznych zwolnień lekarskich, tzw. e-ZLA poinformowali dziś na konferencji prasowej wicewojewoda zachodniopomorski, oraz dyrektor zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ i dyrektor Oddziału ZUS w Szczecinie.

Wicewojewoda dodał, że lekarze wystawiają coraz więcej e-zwolnień, a województwo  zachodniopomorskie znajduje się pod tym względem na 3 miejscu w kraju - Co trzeci lekarz w naszym województwie wystawia elektroniczne zwolnienia lekarskie, jednak są regiony, w których procent takich zwolnień jest niewielki.

Wicewojewoda poinformował również o planowanym przez rząd wsparciu dla lekarzy poprzez wprowadzenie funkcji asystenta medycznego, czyli osoby, która będzie pomagała przy wystawianiu elektronicznych zwolnień.

W województwie zachodniopomorskim do wystawiania zwolnień upoważnionych jest 2,9 tys. lekarzy. W ciągu 3 dni – od 16 do 19 kwietnia zachodniopomorscy lekarze wystawili prawie 16 tys. zwolnień, z czego już 35% stanowiły e-ZLA.

szczecin.uw.gov.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.