Reklama

Dzień optymisty w Przedszkolu Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie [foto]


 W czwartek 10 maja, w piękny, słoneczny dzień, w Przedszkolu Nr 2 im Misia Uszatka w Gryfinie odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Ogólnopolskiego Dnia Optymisty. 

Na dziedzińcu Przedszkola spotkały się dzieci ze wszystkich grup wiekowych (których jest w przedszkolu 13!). Dzieci zaprezentowały się w koszulkach w kolorach tęczy i balonami w rękach.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu Naszego Przedszkola, hymnu Optymisty oraz wystąpienia Pani Dyrektor Jolanty Krzak. Następnie dzieci popisały się występem artystycznym z wykorzystaniem wstążek, pomponów i szarf. Głównym punktem uroczystości było zaprezentowanie Herbu Optymizmu, który Przedszkole otrzymało podczas XVII Ogólnopolskiego Kongresu Optymistycznych Przedszkoli „Nowe Horyzonty – Regaty Optymizmu 2018 w Mielnie – Unieściu.

Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn, który rozwiązał wstęgę na Herbie Optymizmu i tym samym oficjalnie uczcił, to bardzo ważne i cenne wyróżnienie, które jest jednocześnie Certyfikatem Doskonałości Przedszkola. Herb Optymizmu'' to elitarny znak Ogólnopolskiego Programu ,,Optymistyczne Przedszkole''. 

Otrzymują go przedszkola, które posiadają certyfikat tego programu, biorą aktywny udział w jego realizacji, promują wychowanie przedszkolne w środowisku, podejmują innowacyjne działania w codziennej pracy z dzieckiem. Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie znalazło się w gronie 25 przedszkoli w Polsce, które posiadają Herb Optymizmu.

 Jest to więc ogromne wyróżnienie tej placówki. Duma i radość z tego wyróżnienia dedykowana jest całej społeczności Przedszkola: dzieciom, rodzicom i nauczycielom. Jest to ciężka, ale wspólna praca, która pozwala realizować wszystkim zamierzone cele, oraz dążyć do coraz większej doskonałości.

Uroczystość zakończyła się wspólną zabawą przy muzyce oraz wręczeniem Panu Burmistrzowi „Słoika Optymistycznych Myśli” wszystkich dzieci, rodziców i nauczycieli z Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie. Optymistyczne, radosne i szczęśliwe przedszkolaki otrzymały prezenty.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.