Reklama

Rafał Podraza w Chojnie


Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Chojnie i Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnie zapraszają na spotkanie autorskie promujące najnowszą książkę Rafała Podrazy „Anna Jantar. Ikona z przypadku?” Wtorek 29 maja godzina 18.00 Biblioteka Miejska (Ratusz).
Spotkanie z Autorem poprowadzi Dorota Dobak-Hadrzyńska. Piosenki Anny Jantar zaśpiewa Paulina Cholewa.

Rafał Podraza, to dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek. Cioteczny wnuk Magdaleny Samozwaniec. Pomysłodawca i współorganizator Festiwalu Piosenki im. Anny Jantar, za co od firmy fonograficznej „Polskie Nagrania” otrzymał w 2001 i 2006 – Złotą Płytę. Pochodzi z Dolnego Śląska. Obecnie mieszka w Szczecinie. W 2015 roku odznaczony medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej, W środowisku literackim uważany za jednego z największych specjalistów od rodziny Kossaków.
Literacko debiutował na łamach prasy lokalnej „Polska Miedź” (1986). Jest autorem następujących książek:
Magdalena, córka Kossaka. Wspomnienia o Magdalenie Samozwaniec, Helena Majdaniec. Jutro będzie dobry dzień, Córka Kossaka. Wspomnienia o Magdalenie Samozwaniec, Wieczór nad rzeką zdarzeń, Madzia i... Magdalena, Rozmowy o zmierzchu, Tekściarz.


Moich listów nie pal! Listy Magdaleny Samozwaniec do rodziny i przyjaciół, Wojciech Kossak,
Wojnę szatan spłodził. Zapiski Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Kłobukowska. Przerwany bieg,.

Przegrane medale. Jak działacze niszczyli sportowców O swojej najnowszej publikacji Autor mówi tak:

Anna Jantar to niewątpliwa gwiazda polskiej piosenki, według wielu – największa; „ikona piosenki”, „najwybitniejsza piosenkarka pokolenia”. Pytanie, jakie postawiłem w tej książce, brzmi: skąd to przekonanie? Mam nadzieję, że studium socjologiczne „Anna Jantar. Ikona z przypadku?” przynajmniej częściowo na nie odpowie. Moje przemyślenia to subiektywne odczucia, a nie kropka nad „i” czy próba podważania dorobku Anny (co próbuje mi się od wielu lat zarzucać). Znak zapytania, który postawiłem na końcu podtytułu, jest bardzo istotny. To on był przyczyną stawiania pytań i… próby odpowiedzi.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.