Reklama

Spektakl uliczny Teatru Nikoli z Krakowa w Gryfinie


To jedyna w swoim rodzaju romantyczna podróż w czasie. Gmina Gryfino i Biblioteka Publiczna w Gryfinie zapraszają na spektakl "Maruczella" teatru Nikoli z Krakowa. Spektakl odbędzie się w piątek 11 maja o godz. 17.00 przed gmachem Biblioteki publicznej w Gryfinie.

Tytuł "Maruczella" pochodzi od włoskiej piosenki opowiadającej historię miłosną. Spektakl Teatru Nikoli to kolaż miłosnych scen – zalotów, flirtów, przeoczeń czy nieporozumień na tle damsko-męskim. Każda z krótkich historii jest zaprawiona solidną dawką humoru, a część wciąga publiczność do aktywnej zabawy, umieszczając jej wybranych przedstawicieli na scenie.

W aurze filmów Federico Felliniego, w magicznej atmosferze niemego kina, w dymie dziewiętnastowiecznych parowozów przenosimy się na stary Dworzec Kolejowy. Ciepła nostalgia, jaką wywołuje wspomnienie dawno minionych czasów łączy się z przyjemnością oglądania perfekcyjnej gry aktorskiej, łączącej pantomimę z elementami taneczno-komicznymi.

Teatr Nikoli, działający od początku lat 90-tych, był wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą. Jego spektakle łączą w sobie elementy pantomimy, teatru ruchu, akrobatyki, komedii oraz tańca współczesnego. W swoim repertuarze posiada zarówno spektakle sceniczne jak i plenerowe. Ich różnorodna forma, bogactwo treści oraz duża dawka pozytywnej energii i humoru, jaką ze sobą niosą sprawia, że adresatami twórczości teatru Nikoli jest publiczność w różnym wieku.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.