Reklama

Dzień Dziecka w Gryfinie


W piątek 1 czerwca  w Pałacyku pod Lwami odbył się Gryfiński Dzień Dziecka. Podczas ponad dwugodzinnej imprezy dzieciaki mogły skorzystać z mnóstwa atrakcji, jakie dla nich przygotowano.

Tradycyjnie już Gryfiński Dom Kultury przygotowuje dla najmłodszych mieszkańców miasta wielką imprezę z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. 

W piątek w Pałacyku pod Lwami już od godziny 17 na najważniejszych gości wydarzenia - dzieci czekały niespodzianki. Można było wziąć udział w wielu grach sprawnościowych; połowić rybki, porzucać do celu piłeczkami, sprawdzić swoją celność w strzelaniu, pograć w koszykówkę czy badmintona, czy też rozegrać szachową partyjkę.

Oficjalnie rozpoczęcie imprezy nastąpiło po godzinie 17. Dzieci powitali: zastępca burmistrza Gryfina Paweł Nikitiński, sekretarz miasta Ewa Sznajder, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Janusz Skrzypiński i wicedyrektor Gryfińskiego Domu Kultury Krzysztof Rudnicki. Później przedstawiciele władz gminy obdarowywali małych gryfinian słodkościami.

Dziedziniec Pałacyku zmienił się w wielki plener plastyczny. Pod czujnym okiem pań plastyczek można było malować na wielkich płytach kolorowymi farbami. Do aktywnej zabawy zapraszała także pracownia turystyczna. Mali odkrywcy mogli poszukać na terenie imprezy ukrytych wskazówek i rozwiązywać quizy geograficzne i przyrodnicze.

W sali kominkowej swoje premierowe przedstawienie pt. "Czerwony kapturek" zaprezentował Teatr Tespisek z GDK.

Wiele działo się na scenie wydarzenia. Wystąpili podopieczni pracowni muzycznych GDK, zespół Cantare, Szkraby i Łukasz Tokarski.

Dla dzieci przygotowano Wielkie Show w wykonaniu klaunów Toma i Damiana. Interaktywne przedstawienie zgromadziło pod sceną liczne grono uśmiechniętych i zachwyconych dzieci. Nie zabrakło popisów kuglarskich, mini konkursów, wspólnych tańców. Najmłodsi zachwycali się także pokazem iluzjonisty.


DZIEŃ DZIECKA 2018

ORGANIZATORZY

GRYFIŃSKI DOM KULTURY

URZĄD MIASTA I GMINY GRYFINOSPONSORZY I PARTNERZY

PGE GiEK S.A Oddział Zespołu Elektrowni Dolna Odra

Bank PeKaO Odział w Gryfinie

STOY spółka z.o.o - sklep Intermarche w Gryfinie

Bank Spółdzielczy w Gryfinie

Gryfińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego

Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Gryfinie

Hurtownia DEEF SP.J Szczawno

Sklep "Alfa" w Gryfinie

MEDIADRUK Gryfino

Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze

KS Hermes w Gryfinie

UKS Biały Pion w Gryfinie

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie

Państwowa Straż Pożarna w Gryfinie

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.