Reklama

Kolejne spotkania Roku Kobiet


Spotkanie z legendą Solidarności, Henryką Krzywonos, odbędzie się w poniedziałek 11 czerwca w Szczecinie i dzień później w Kołobrzegu. W Szczecinku i Międzyzdrojach odbędą się dyskusje z udziałem polskiej kick-bokser Iwony Guzowskej. Trwa akcja marszałka województwa pod hasłem Roku Kobiet Pomorza Zachodniego.

To dalszy ciąg wydarzeń, których celem jest promowanie aktywności kobiet w sferze publicznej. Henryka Krzywonos to działaczka opozycji w okresie PRL, sygnatariuszka porozumień sierpniowych, posłanka na Sejm RP. Mieszkańcy Szczecina i Pomorza Zachodniego będą mogli spotkać się z H. Krzywonos podczas dwóch spotkań. Pierwsze z nich odbędzie się w Szczecinie w poniedziałek 11 czerwca br. w Centrum Dialogu Przełomy (godz. 17.00), zaś drugie w Kołobrzegu (Sala Konferencyjna ul. Ratuszowa) we wtorek 12 czerwca br. (godz. 17.00).

To nie koniec spotkań z inspirującymi kobietami. O tym, jak kobiety mogą odnaleźć się w sferach dotychczas zarezerwowanych dla mężczyzn, opowie bokserka i kick-bokserka Iwona Guzowska – wielokrotna mistrzyni świata i Europy, posłanka na Sejm. Sportsmenka odwiedzi Szczecinek w środę 13 czerwca br. (Centrum Konferencyjne Zamek Szczecinek, godz. 17.00) oraz w czwartek 14 czerwca br. Międzyzdroje (Międzynarodowy Dom Kultury, godz. 17.00). Wstęp bezpłatny.

Za nami już spotkania z pisarką Manuelą Gretkowską (Świnoujście, Police) i dziennikarką Kazimierą Szczuką (Dębno, Choszczno, Pyrzyce, Drawsko Pomorskie, Płoty).

Wcześniej w ramach Roku Kobiet odbywały się projekcje filmów poruszających tematykę kobiecej aktywności. W Szczecinie zorganizowano także debatę „Polki Nieustająco Walczące – w Stulecie Praw Wyborczych Kobiet”, w której udział wzięły autorki prac o ruchach kobiet, animatorki, aktywistki. Częścią Roku Kobiet jest również plebiscyt organizowany przez marszałka województwa, który wyróżni sto lokalnych liderek, najbardziej wpływowych i aktywnych mieszkanek Pomorza Zachodniego. Wszystko to w 100. rocznicę nadania Polkom praw wyborczych.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.