Reklama

Najmłodsi wędkarze w gminieZ inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ziemi Staroczarnowskiej 10 czerwca br. przy stawie w Dębinie odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży. Wszystko z okazji Dnia Dziecka.


– Tradycyjnie na początku czerwca w Dębinie organizujemy dla dzieci i młodzieży wędkarski turniej z okazji Dnia Dziecka. To doskonała okazja na wspólne spędzenie czasu przez rodziców i ich pociechy – przekonywał wiceprezes stowarzyszenia Piotr Kwiatkowski.

W zawodach wzięło udział 24 dzieci, które wraz z opiekunami dzielnie konkurowały o miano najlepszego wędkarza. W wyniku rywalizacji najskuteczniejszymi wędkarzami okazali się Kamila Kluczyńska, Alicja Wlazło i Kamil Hwesiuk. Wręczenia dyplomów i nagród dokonała wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Z roku na rok młodych wędkarzy przybywa. Jest to bardzo ciekawa alternatywa na rodzinne spędzenie niedzieli na łonie natury. Gmina wspiera takie inicjatywy – podkreśliła wójt Marzena Grzywińska.

Po części oficjalnej organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na wspólny poczęstunek: kiełbaskę i lody. Złowione zaś przez dzieci ryby zaraz po ważeniu z powrotem trafiły do stawu.

Inicjatywę wsparł finansowo Urząd Gminy Stare Czarnowo.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.