Reklama

Podsumowanie projektu pt. „Wspólne przestrzenie – terytorium i kultura”


Projekt „Wspólne przestrzenie – terytorium i kultura” sfinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg VA.

Trzydziestoosobowa grupa nauczycieli uczących w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie oraz z Talsandschule w Schwedt w dniach 25 i 26 maja 2018 r. wzięła udział w realizacji projektu. Jego głównymi celami było zapoznanie z techniką rękodzieła oraz z historią Wolina i okresu wczesnego średniowiecza w skansenie na nabrzeżu rzeki Dziwny. Zajęcia miały za zadanie przybliżenie historii regionu.

W ramach projektu „Wspólne przestrzenie – terytorium i kultura” zostały zrealizowane wspólne warsztaty. Nauczyciele mogli zawrzeć nowe znajomości, rozmawiając z sąsiadami z obu stron granicy. Organizatorzy podziękowali osobom zaangażowanym w realizację projektu. Słowa wdzięczności zostały również wyrażone przez uczestników projektu. Szczególnie podkreślano fakt korzyści, jakie niosą wspólne spotkania sąsiadów w nawiązywaniu wzajemnych relacji i miło spędzonego czasu wolnego.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.