Reklama

Siatkarskie zmagania o puchar wójta [foto]


Pięć zespołów rywalizowało w turnieju siatkówki plażowej w Żelewie. Emocji nad Miedwiem nie brakowało. 

Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo powędrował do Dębiny. Zawody rozegrano w sobotni poranek, 23 czerwca

Drużyny rywalizowały w jednej grupie,w której rywalizacja była bardzo zacięta. Zespoły nie odbiegały od siebie sportowym poziomem, a emocje były do ostatniej kolejki spotkań, gdzie losy turnieju rozstrzygnęły się na korzyść Dębiny.

Tuż za nią, bo o 1 punkt w ligowej klasyfikacji uplasowała się drużyna Żelewa, czyli gospodarzy turnieju.

Na trzecim stopniu podium stanęła drużyna z Binowa, co było dość sporym zaskoczeniem, gdyż drużyna ta była uznawana za faworyta turnieju.

Czwarte miejsce przypadło drużynie ze Starego Czarnowa, a na piątym zostali sklasyfikowani juniorzy z Żelewa - najmłodsza drużynia turnieju. Co prawda nie wygrali żadnego ze spotkań, ale zaprezentowali wolę walki i cieszyli się z każdego „urwanego” punktu rywalom.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Dawid Łokietek z Żelewa.Ten 16-letni zawodnik zaprezentował się z bardzo dobrej strony i miał spory wkład w sukces swojej drużyny.

Na uczestników turnieju czekały pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe, które zwycięzcom wręczyła wójt gminy Stare Czarnowo.

- Dziękuję zespołom za dostarczone sportowe emocje. Turniej w tym roku stał na wyjątkowo wysokim poziomie. Do tego rozgrywany był w pięknej scenerii jeziora Miedwie- podsumowała zawody wójt Marzena Grzywińska. 

Turniej został zorganizowany z inicjatywy Krzysztofa Popka z Rady Sołeckiej sołectwa Żelewo, przy wsparciu OSP Żelewo oraz Urzędu Gminy Stare Czarnowo. Podczas sportowej rywalizacji nie zabrakło słodkiego poczęstunku a na najmłodszych kibiców czekały animacje.

Turniej dofinansowany został przez Stowarzyszenie WIR - Wiejska Inicjatywa Rozwoju w ramach animacji „W zdrowym ciele zdrowy duch” oraz z budżetu Gminy Stare Czarnowo.

Klasyfikacja generalna:
1. Dębina 8 pkt.
2. Żelewo 7 pkt.
3. Binowo 4 pkt.
4. Stare Czarnowo 2 pkt.
5. Żelewo (juniorzy) 0 pkt.

Wyniki meczy (w setach):
· Żelewo – Żelewo juniorzy 2:0

· Binowo – Stare Czarnowo 2:0

· Żelewo – Dębina 1:2

· Żelewo juniorzy – Binowo 0:2

· Stare Czarnowo – Dębina 0:2

· Żelewo – Binowo 2:0

· Żelewo juniorzy – Stare Czarnowo0:2

· Dębina – Binowo 2:0

· Żelewo – Stare Czarnowo 2:0

· Żelewo juniorzy – Dębina 0:2
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.