Reklama

Starter „Niewidzialne Miasta”
W sobotę 16 czerwca w Gryfińskim Domu Kultury odbyły się pierwsze tegoroczne warsztaty w ramach akcji „Sztukowanie miasta". Starter Niewidzialne Miasta" poprowadziła Edyta Waszak.

Przypomnijmy, że Środowisko Inicjatyw Artystycznych Hybadu, Gryfiński Dom Kultury i Gmina Gryfino wracają z ideą odtworzenia festiwalu Zderzenie Sztuk i Kultur Sztukowanie.

Na początek zostanie wznowiona część imprezy pod nazwą „Sztukowanie Miasta”. Będą to działania animacyjne i artystyczne, które swoim zasięgiem obejmą ulice miasta. Część przewidzianych działań odbywać się będzie także w świetlicach wiejskich gminy: w Sobieradzu, Wełtyniu i Wirowie.

W ramach „Sztukowania Miasta 2018” odbędą się trzy niezależne przedsięwzięcia: „Niewidzialne Miasta”, „Miasto Mówi Mi” i „Gminna Mapa Kultury”, na których realizację organizatorzy pozyskali dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Edukacja Kulturalna.

Pierwsze warsztaty – tzw. Starter, który stanowi zapowiedź szerszych, wrześniowych działań w ramach akcji „Niewidzialne Miasta”, odbyły się w sobotę 16 czerwca.

Tę twórczą propozycję skierowano do pojedynczych uczestników w różnym wieku oraz do rodzin z dziećmi od 6. roku życia. Punktem wyjścia do pracy podczas zajęć były fragmenty książki Italo Calvino pt. „Niewidzialne miasta”.

Uczestnicy warsztatów sprawdzali, w jaki sposób tekst książki może stać się inspiracją dla wyobraźni i próbowali przekształcić to w konkretną strukturę przestrzenną. Uczestnicy tworzyli wspólnie formę swojego postrzegania wybranego miasta. 

Tworzyli projekty, rysunki miejsc dla nich ważnych w rodzinnym mieście, zapomnianych, nieistniejących budynków i opowiadali swoje historie związane z tymi miejscami.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.