Reklama

Drugi turnus półkolonii letnich w Pałacyku pod Lwami dobiegł końca


W piątek 20 lipca zakończył się drugi turnus półkolonii letnich w Pałacyku pod Lwami organizowanych przez Gryfiński Dom Kultury i Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie. Przez dwa tygodnie młodzi gryfinianie korzystali z atrakcji, jakie przygotowali dla nich organizatorzy.

Przypomnijmy, że ze względu na duże zainteresowanie zajęciami w okresie wakacyjnym Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino podjął decyzję o zorganizowaniu dodatkowego turnusu półkolonii.

Głównym celem letniego wypoczynku było zapewnienie atrakcyjnego i bezpiecznego spędzenia wolnego czasu. Organizator zapewnił wyżywienie oraz opiekę pedagogiczną i medyczną. Przez dwa tygodnie dzieci uczestniczące w półkolonii brały udział w wycieczkach, spotkaniach, warsztatach i ciekawych zabawach. Nad bezpieczeństwem młodych ludzi czuwał wykwalifikowany personel wychowawczyń, pedagog oraz pielęgniarka.

Dzieci brały udział w zajęciach przygotowanych dla nich w Pałacyku pod Lwami. Uczestniczyły m.in. w zabawach rekreacyjnych, konkursach, próbowały też swoich sił w szachach. Wiele radości przyniosły kolonistom specjalne zajęcia w pracowni plastycznej. Plastyczki Karina Tyła i Małgorzata Ragan poprowadziły dla dzieciaków warsztaty, podczas których malowano wielkie, kolorowe ptaki na tkaninach. Dzieci tworzyły także kaktusy z kamieni.

W programie półkolonii znalazły się również wycieczki. W Szczecinie dzieci zapoznały się z historią miasta i poznawały jego zabytki. Koloniści spotkali się także z ratownikami z Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego, którzy poprowadzili z dziećmi zajęcia dotyczące podstaw udzielania pierwszej pomocy.

Koloniści uczestniczyli też w zajęciach sportowych w C.W. Laguna oraz zwiedzali ciekawe miejsca w Gryfinie.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.