Reklama

Kołowo z grantem od Marszałka Województwa


Sołectwo Kołowo otrzyma 10 tys. zł dotacji z programu „Granty Sołeckie”. Umowę wsparcia podpisali w czwartek 5 lipca 2018 roku wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa, wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska i sołtys Kazimierz Bejnarowicz.

To już druga edycja konkursu, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród sołectw i gmin naszego województwa. W tym roku Marszałek Województwa przeznaczył na realizację programu „Granty Sołeckie” 1,8 mln zł. W tej edycji zgłoszonych zostało ponad pół tysiąca projektów na łączną kwotę blisko 7 mln zł. Wsparcie otrzymało 180 inicjatyw.

W poprzedniej edycji konkursu co trzeci sołtys z naszego województwa złożył wniosek ze swoim projektem. W związku z tak dużym zainteresowaniem pula środków w drugiej edycji wzrosła prawie trzykrotnie – akcentował wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

Na liście dofinansowanych przedsięwzięć są staroczarnowskie akcenty. Grant w wysokości 10 tys. zł trafił do sołectwa Kołowo, które dzięki pozyskanej dotacji zmodernizuje i wzmocni brzegi stawów w Kołowie.

Pozyskane środki są dowodem, że Kołowo i jego mieszkańcy z całą pewnością mogą być wzorem dla innych sołectw. Największa tutaj zasługa sołtysa Kazimierza Bejnarowicza, który aktywizuje mieszkańców i pełni rolę prawdziwego lidera w swoim sołectwie – pokreśliła wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Projekt zakłada wzmocnienie i uporządkowanie 360 metrów bieżących brzegów stawów w Kołowie. Zostaną one uszczelnione formą ścian z gałęzi i kołków.

Miejsce to, zlokalizowane w samym centrum miejscowości, będzie w pełni bezpieczne, schludne i stanie się prawdziwą wizytówką Kołowa. Stawy odzyskają swój dawny blask – przekonywał sołtys Kazimierz Bejnarowicz.

Łączny koszt inwestycji to 22 tys. zł. 10 tys. zł. stanowić będzie marszałkowski grant, a 12 tys. zł to środki własne sołectwa. W ubiegłym roku dotacje z programu „Granty Sołeckie” Marszałek Województwa przyznał sołectwu Stare Czarnowo na budowę wiaty rekreacyjnej wraz z zagospodarowaniem terenu, a także sołectwu Binowo na zagospodarowanie terenu nad jeziorem Binowskim.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.