Reklama

Sezon letni w pełni! Zadbaj o swoje ciało już dziś i nie pozwól, by rozstępy popsuły Ci humor!


Sezon letni w pełni! Zadbaj o swoje ciało już dziś i nie pozwól, by rozstępy popsuły Ci humor!

Rozstępy to mało estetyczny problem dotyczący najczęściej ud, brzucha i piersi. U osób intensywnie ćwiczących, zwłaszcza sporty siłowe, rozstępy pojawiać mogą się na wewnętrznej stronie ramion albo na klatce piersiowej. Możemy jednak wypowiedzieć wojnę tym nieestetycznym zmianom skórnym i postarać się o zmniejszenie ich widoczności. Pomoże nam w tym właściwa pielęgnacja zmierzająca do uelastycznienia i wygładzenia skóry. Jakich preparatów użyć w walce o piękno naszego ciała? Sprawdź, co należy zrobić.

Poznaj mechanizmy powstawania rozstępów i wzmocnij swoje szanse w walce o piękne ciało!

Rozstępy powstają na skutek nadmiernego rozciągania się skóry i jej osłabienia. Zniszczeniu ulega struktura włókien kolagenowych i elastynowych, które stanowią jej podporę. Oczywiście te mankamenty ciała nie są groźne dla zdrowia, ale dla wielu stanowić mogą duży problem estetyczny. Wrzecionowate pasma rozciągnięte na powierzchni skóry na samym początku przyjmują kolor ciemnoczerwony, bądź nawet siny. Tak wygląda pierwszy etap ich powstawania – faza zapalna, która trwać może nawet do około 6 miesięcy. Podczas niej dochodzi do zniekształcania włókien kolagenowych i obrzęku skóry właściwej. Następująca po niej faza zanikowa powoduje, że pasma blakną i sukcesywnie stają się białe. Mogą one wtedy tworzyć pomarszczoną, wklęsłą strukturę.

Zadbajmy o ciało domowymi sposobami, by nie wstydzić się na plaży

Przyczyn powstawania rozstępów może być kilka. Wszystkie polegają na nadmiernym i gwałtownym rozciągnięciu skóry. Zmiany pojawiają się zatem w dość krótkim czasie, a do czynników sprzyjających ich tworzeniu zalicza się ciążę, gwałtowne tycie, ale też przybranie masy mięśniowej  na skutek intensywnych ćwiczeń siłowych. Do walki z rozstępami przyjść nam mogą z pomocą domowe sposoby, pod warunkiem, że zadziałamy odpowiednio wcześnie. Wcieranie oliwki, masaż, ale także stosowanie peelingów, delikatnie złuszczających naskórek przyczyni się do wygładzenia powierzchni naskórka oraz wyrównania jego struktury. Poza tym świetne efekty przynosi zastosowanie różnego typu maseczek witaminowych.

Właściwie dobrane preparaty pielęgnacyjne znajdziemy w aptece online

Również w aptece można zaopatrzyć się w preparaty pomocne w walce z rozstępami. Stosując dermokosmetyki zakupione u zaufanego farmaceuty, zwiększamy swoje szanse na uelastycznienie skóry. Bez opuszczania domu możliwe jest zamówienie specyfików na rozstępy, korzystając z usług aptek internetowych, jak Aptisan. Posiadają one szeroki wybór różnych produktów pielęgnacyjnych, dedykowanych problemowi rozstępów. To sprawdzone preparaty typu krem na rozstępy czy balsam, które dzięki specjalnej formule i zawartym składnikom poprawiają mikrokrążenie krwi. Dodatkowo zawarte w nich oleje, a także witaminy zapewnią nawilżenie, odżywienie i zmiękczenie skóry. Nie bez znaczenia pozostaje również konsystencja preparatów na rozstępy – jest lekka, przez co szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustego filmu oraz plam. Zastosowanie właściwych środków oraz konsekwentne i systematyczne dbanie o ciało przez dłuższy czas zaowocują poprawą wyglądu i zniwelowaniem widocznych mankamentów w postaci rozstępów.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.