Reklama

Dożynki gminne 2018 już 25 sierpnia w Wełtyniu


Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Gryfinie oraz Rada Sołecka Wełtynia zapraszają na Dożynki Gminne 2018. Gminne święto plonów odbędzie się w sobotę 25 sierpnia 2018 w Wełtyniu.

Święto plonów rozpocznie Msza Święta Dożynkowa o godz. 14:00. Na 15:00 zaplanowano przemarsz korowodu dożynkowego ulicami Wełtynia. Uroczyste otwarcie dożynek nastąpi o godz. 15:30.

Od godz. 16:00 na dożynkowej scenie prezentowa się będą kapele ludowe: Borzymianka, Wełtynianka i Gardnianki. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs na najładniejszy dożynkowy wieniec. O godz. 19:00 rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru – grupy Dikanda. Od godz. 21:00 do 2:00 nad ranem trwać będzie zabawa ludowa z zespołem Medejs.

Organizatorami Gminnych Dożynek 2018 są Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie, Rada Sołecka Wełtynia i Gryfiński Dom Kultury.


O zespole Dikanda

Dikanda to uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym szczeciński zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów przez Izrael, Kurdystan, Białoruś, po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt, w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody, w tym „Płyta roku” niemieckiego czasopisma „Folker”, przyznana w 2005 roku za „Usztijo”. Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy – „dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.


Dyskografia zespołu:
  • Muzyka czterech stron wschodu (2000)
  • Jakhana Jakhana (2002)
  • Usztijo (2004)
  • Ajotoro (2008)
  • Live (2010)
  • DIKANDA Live in Zakopane (2013)
  • Rassi (2013)
  • Devla Devla (2017)

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.