Reklama

Festiwal Twórczości Ludowej w Bartkowie już 18 sierpnia!


Festiwal Twórczości Ludowej w Bartkowie już na stałe wpisał się w kalendarz lokalnych, oryginalnych imprez. Także i w tym roku podgryfińska miejscowość stanie się na chwilę stolicą folkloru. IX edycja Festiwalu Twórczości Ludowej odbędzie się w sobotę 18 sierpnia 2018.

Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 16. Na scenie festiwalu zaprezentują się m.in. kapele ludowe Borzymianka, Gardnianki, Macierzanka i Wełtynianka. Wystąpi także zespół Ad Hoc. Na godzinę 20 zaplanowano koncert wieczoru – występ zespołu Czeremszyna. Od godziny 22 do 2 w nocy potrwa zabawa ludowa.

Dodatkowymi atrakcjami festiwalu będzie namiot Cedyńskiego Bractwa Historycznego „Comitatus”, warsztaty łucznicze, kowalskie oraz pokazy walki. Odbędzie się także prezentacja pracowni ceramicznej Małgorzaty Małeckiej „Hand Made Art” oraz pokaz lepienia garnków na średniowiecznym kole. Będzie można także zobaczyć wystawę prac wykonanych podczas warsztatów ceramicznych w Bartkowie. Nie zabraknie stoisk gastronomicznych oraz stoisk rękodzielniczych.

Organizatorem wydarzenia są Gryfiński Dom Kultury oraz Sołectwo Bartkowo. IX Festiwal Twórczości Ludowej odbędzie się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino Mieczysława Sawaryna.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.