Reklama

Kolory w biznesie, czyli jak stworzyć spójne i kreatywne stoisko handlowe


Nie od dziś wiadomo, że kolory są bardzo ważną kwestią podczas budowania wizerunku marki. Badania nad psychologią kolorów w marketingu wykazują, że większości z nas dane barwy kojarzą się od razu z konkretną marką. Wynika z tego, jak ważny jest kolor podczas wszelakich działań związanych z naszą firmą. 

Dlatego jeśli bierzemy udział na przykład w targach sprzedażowych i będziemy tam mieli własne stoisko handlowe, warto zastanowić się, jak ono ma wyglądać, aby nie tylko przyciągało uwagę i było po prostu ładne, ale także kojarzyło się z naszą marką – żeby ludzie bez konieczności spojrzenia na logo czy nazwę na ściance potrafili powiedzieć, kim jesteśmy.

Dlaczego kolor nas wyróżnia?

Nasze logo jest naszą wizytówką, jednak często nie tylko ono sprawia, że jesteśmy rozpoznawalni. Wystarczy zrobić prosty eksperyment – po kolei przejrzeć kolory tęczy i pomyśleć, co nam się z nimi kojarzy. Jakie marki? Na pewno każdy z nas przypisze co najmniej jedną do każdej barwy. Takie skojarzenia konsumentów zwiększają rozpoznawalność firmy, a przecież to jedna z kwestii do której tak usilnie dążmy. Największe marki w tym momencie mogą pozwolić sobie robić reklamy oparte tylko na barwach – czasem wystarczy, że zrobią plakat w danym kolorze i od razu wiadomo, czyja to reklama. Dzieje się tak, ponieważ przez lata opierały one swoje kreacje w mediach na danym kolorze i zostały już w ten sposób zapamiętane. Dlatego nawet wtedy, gdy chcemy zbudować stoisko handlowe, warto zaprojektować je w kolorach naszej firmy i wziąć tę kwestię na poważnie. Dzięki takim zabiegom będziemy powoli pogłębiać nasz związek z daną barwą w świadomości ludzi, a podczas wydarzeń, w których bierzemy udział, będziemy widoczni już z dużej odległości dzięki kolorom na stoisku.

Jak zbudować spójne wizualnie stoisko handlowe?

Jeśli zdecydowaliśmy się, aby kolor grał główną rolę podczas tworzenia naszego stoiska handlowego, to teraz czas je wybudować. Nie musimy robić tego od zera, z pomocą przychodzą tu firmy oferujące gotowe stoiska, ścianki i stojaki z nadrukami naszego autorstwa. Można takie zamówić na przykład na ADSYSTEM.pl – są łatwe w montażu, lekkie i funkcjonalne. Dzięki wysokiej jakości nadrukom będziemy mogli cieszyć się głębią kolorów na naszym stoisku. Pamiętajmy, że jeżeli nasza firma reklamuje się ciemnymi kolorami, to warto zestawić je z jasnymi dodatkami – do ciemnej ścianki naszego stoiska będą świetnie pasować białe lub kremowe pufy z nadrukowanym logo czy szare stojaki na ulotki. Jeśli chcemy mieć jasne wnętrze, a kolory dominujące w naszym logo są ciemne, to świetnym rozwiązaniem jest postawienie białych ścian z nadrukowanym logotypem lub motto w naszym kolorze. Do tego dołożyć ciemne dodatki, zadbać o szczegóły i z pewnością spójność zostanie zachowana.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.