Reklama

Należy Ci się solidne odszkodowanie? Nie odpuszczaj!


Przezorny zawsze ubezpieczony – mawiamy. Jednak gdy okaże się, że chcielibyśmy z owoców naszej przezorności i opłaconych składek skorzystać, sprawa okazuje się nie taka łatwa. 

Każdy wypadek dowolnego rodzaju jest zwykle przeżyciem trudnym, a sprawę pogarsza jeszcze zachowanie wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Na każdym kroku deklarują one, że nie ma dla nich nic ważniejszego niż troska o nas. Niestety, sytuacja potrafi się diametralnie zmienić, gdy tylko przyjdzie czas weryfikacji tych zapewnień.

Jesteś ważnym klientem... do czasu

Podobnie jak w przypadku każdej innej aktywności gospodarczej, celem działalności ubezpieczycieli jest wypracowywanie zysku i z tego właśnie rozliczani będą pracownicy każdego towarzystwa. Sam ten fakt nie powinien jeszcze budzić niczyich wątpliwości – w innym wypadku trudno sobie w ogóle wyobrazić ich istnienie. Jasnym jest zatem, że jakość usług oferowanych przez poszczególne podmioty będzie wyłącznie wypadkową presji ze strony rynku i zdolności oparcia się jej.

Ten upór zbyt często okazuje się jednak zdecydowanie nazbyt zuchwały i dotyczy to zarówno np. ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków, jak i komunikacyjnych. Te ostatnie, jak wiadomo, stanowią sferę szczególnie powszechnej kreatywności, zwłaszcza gdy chodzi o zaniżone wyceny wartości uszkodzonych pojazdów, które jednak gdy stają się formalnie złomem, na wartości gwałtownie zyskują.

Najbardziej dramatyczne są jednak sytuacje dotyczące wszelkiego rodzaju zdarzeń, w wyniku których ponieśliśmy różnego typu uszczerbki na zdrowiu. Wielu poszkodowanych, nie potrafiących poradzić sobie z grozą sytuacji, która ich spotkała, nie potrafi skutecznie zabezpieczyć swoich interesów. Wypłacający odszkodowania ubezpieczyciele korzystają z tego bardzo chętnie.

Sięgnij po pomoc specjalisty, który wie co robić

Jak zauważa specjalista z wrocławskiej kancelarii AIF, wielu poszkodowanych nie potrafi sobie poradzić ze wszystkimi formalnościami, w dodatku często nie jest też pewnych, czy podważenie decyzji towarzystw jest w ogóle możliwe. Duża część po prostu nie ma ochoty o tym myśleć, przeżywając będącą skutkiem wypadku traumę. A tymczasem czas ucieka. Sama społeczna świadomość opisywanych tu problemów nie wystarczy do tego, by cokolwiek się zmieniło. 

Liczba przypadków, w których poszkodowani, którym należy się wyższe odszkodowanie, podejmują walkę z ubezpieczalniami wciąż jest ograniczona. W rezultacie, skoro tylko część wątpliwych przypadków będzie się wiązała z koniecznością dodatkowych czynności i reagowania na roszczenia, wciąż opłaca im się odszkodowania zaniżać.

Jeśli zależy nam przede wszystkim po prostu na powrocie do zdrowia, zwróćmy uwagę na to, że każde pieniądze mogą być w tym niezwykle pomocne. Nie zniechęcajmy się więc do walki z TU, tym bardziej, że w ogóle nie musimy tego robić sami, ani nawet ponosić w tym celu poważnych kosztów. Skoro problem jest powszechny, to rynek już dawno zrodził na niego odpowiedź. Wyspecjalizowane kancelarie z chęcią podejmą się każdej sprawy, nierzadko w bardzo krótkim czasie osiągając swój cel.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.