Reklama

W Kołowie muzycznie uczczono Niepodległość


VI Letnie Spotkanie z Muzyką w Kołowie za nami. Tegoroczny koncert, który odbył się w sobotę 11 sierpnia br. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, zgromadził rekordową frekwencję. Uświetnił także gminne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Motywem przewodnim tegorocznego spotkania z muzyką w Kołowie było tajemnicze hasło „Co śpiewali nasi dziadkowie?”, które przeniosło muzycznie widzów w czasie i przestrzeni. Wśród artystów byli: Agnieszka Battelli, Leszek Czajkowski, Paweł Piekarczyk i aktor Jerzy Chojnowski. W koncercie wystąpili również młodzi muzycy ze Starego Czarnowa: Karolina Kamrowska, Weronika i Szymon Matczak, a także Martyna Jakubiak. 

To piękna lokalna tradycja. Po raz kolejny gościliśmy w Kołowie wspaniałych artystów, którzy wyjątkowymi dźwiękami pokazali, że muzyka łączy pokolenia i potrafi uczyć historii – podkreśliła wójt Starego Czarnowa Marzena Grzywińska. – Już teraz zapraszam mieszkańców gminy na 11 listopada do Kołbacza na Galę Niepodległościową „Droga do wolności” – dodała. 

Gościem specjalnym uroczystości był Jerzy Grunwald ps. George&G – polski wokalista, kompozytor, producent muzyczny, związany niegdyś z gatunkiem folk rocka, a współcześnie z soft rockiem. Kierownikiem artystycznym wydarzenia była Agnieszka Battelli, która wystąpiła w koncercie także jako wokalistka. Koncert jak zawsze poprowadził niezawodny i pełen energii Tomasz Czaszke. 

Koncert uzyskał wsparcie finansowe Gminy Stare Czarnowo oraz został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.