Reklama

Wyjątkowe tablice informacyjne w mieście. Jak zrobić reklamę, która zainteresuje przechodniów?Ułamek sekundy. Tyle właśnie potrzebuje mózg człowieka na stwierdzenie, czy coś jest warte dalszej uwagi. Wynika z tego, jak trudną sztuką jest zrobienie dobrej reklamy outdoorowej, która zainteresuje ludzi na mieście. Do tego dochodzi jeszcze świadomość, że samo przyciągnięcie czyjejś uwagi w tak krótkim czasie to nie wszystko. 

Gdy już przechodzień poświęci nam swój cenny czas reklama powinna podtrzymać jego zainteresowanie. Jest kilka sposobów, które w tym pomagają. Plakat może być tajemniczy, ale tak, aby odbiorca chciał sprawdzić, kto jest jego autorem lub co dokładnie przekazuje. Może być też po prostu śmieszny, wzruszający lub wskazujący jakiś problem. Gdy do tego dołożymy spójną estetykę, takt i odpowiedni czas publikacji, to możemy być pewni, że wykonaliśmy dobrą pracę.

Krok pierwszy: aspekt wizualny, czyli przyciągamy uwagę

Tworząc reklamę outdoorową, musimy pamiętać o tym ułamku sekundy, jaki mamy na zainteresowanie przechodniów. Najlepiej zrobić to poprzez aspekt wizualny, ponieważ to właśnie format i kolory ludzie zauważają na samym początku. Mocne, wyraźne barwy są tym, co w ostatnim czasie zaczyna się coraz częściej pojawiać na ulicach. Reklamodawcy przestają się ich bać, bo mają świadomość, że mało kto zwróci uwagę na taki najzwyklejszy, jasny, pozbawiony radości plakat. Świetnej jakości tablice informacyjne zrobi dla Ciebie firma Reklama Efekt – wiedzą, jak ważne są kolory w takiej formie reklamy i przykładają szczególną uwagę na końcowy wygląd ich produktów. Czym jeszcze można zachęcić przechodniów do spojrzenia na nasz billboard? Naszym zdaniem ludzie najczęściej zwracają uwagę na napisy – ciekawość popycha ich do tego, aby przeczytać to co jest napisane w danym miejscu. Wtedy nasze zadanie polega już tylko na tym, aby tekst zachęcił go do dalszego szukania lub po prostu mu się podobał. Minimalistyczne grafiki także bardzo często nakłaniają ludzi do zatrzymania się i spojrzenia na tablice informacyjne. Jednak muszą mieć w sobie coś innego niż reszta. To nie może być zwykłe zdjęcie produktu – chyba, że dodasz ciekawy napis, nawiązujący do aktualnych wydarzeń albo po prostu coś co rozbawi ludzi.

Krok drugi: aspekt merytoryczny, czyli podtrzymujemy zainteresowanie

Niestety niewielu ludzi poświęci uwagę na tablicę z produktem i najzwyklejszą zachętą w stylu: „Nasz produkt jest najlepszy!”. Takie reklamy przestają powoli kogokolwiek interesować, szczególnie jeśli jesteś wschodzącą marką, o której jeszcze niewielu słyszało. Jednak nic straconego – trochę kreatywności, a możesz stworzyć reklamę na mieście o której mówią wszyscy. Pobaw się słowami, opowiedz jakąś historię! Tak zwany „storytelling” jest coraz najbardziej popularny. Twoja marka musi przedstawiać jakieś wartości – ludzie muszą widzieć w niej swoich bohaterów. Daj im to czego potrzebują, stwórz historię, a później pomysły na billboardy same przyjdą Ci do głowy. Naprawdę świetnym ideą będzie wyprodukowanie czegoś trójwymiarowego – użyj liter 3D lub symboli które kojarzą się z firmą. Poza tym pomyśl pomiędzy schematami – przecież tablice informacyjne to nie jest taki zwykły kawałek miejsca na logo i zdjęcie produktu. Możesz przecież wyjść poza ramy samej tablicy! Takie nietypowe projekty zrealizujesz na przykład z agencją Reklama Efekt, która deklaruje, że podejmie się nawet największych wyzwań! Stwórz z nimi coś ciekawego!

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.