Reklama

Arti Grabowski wystąpił w Gryfińskim Domu Kultury


W sobotę 15 września 2018 w Gryfińskim Domu Kultury zaprezentowano został spektakl „Raport panika” w wykonaniu Artiego Grabowskiego.

„Raport panika” to monodram nagrodzony główną nagrodą OFF Kontrapunktu w 2018 r. Premiera spektaklu odbyła się 30 maja 2018 r. w Teatrze Kana w Szczecinie.

Spektakl prezentowany przez krakowskiego performera Artiego Grabowskiego oparty jest na motywach „Dziennika panicznego” Rolanda Topora oraz tekstach własnych. Każda scena wyprowadzała widza na paniczne manowce naszej narodowej tożsamości, autoironicznie wytyka polskie przywary i słabości. Arti rozprawia się również z dumą patriotycznego frustrata, egocentrycznymi skłonnościami; szuka źródeł narodowych infekcji; ksenofobicznych lęków, niechęci do inności i ogólnego braku tolerancji. Serwuje lekcję „Bon ton”, wytyka widelcem brak zasad etykiety, kindersztuby i empatii, ale nade wszystko gorzko-ironicznie biczuje nas i siebie wstydem. Niuanse i metafory stosowane przez artystę były doskonale odczytywane przez gryfińską publiczność, która dała się wciągnąć w spektakl i żywiołowo reagowała na kolejne sceny.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.