Reklama

Dożynki Archidiecezjalne za nami [foto]


Dożynki Archidiecezjalne za nami. W sobotę 8 września na Placu Barnima społeczność diecezjalna zebrała się, aby uroczyście podziękować rolnikom za ich ciężką pracę oraz tegoroczne plony.

Podczas uroczystości odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych przygotowanych przez społeczność diecezjalną. Następnie miała miejsce uroczysta Msza Święta dziękczynna w podziękowaniu za trud i pracę rolników.

Zaprezentowano również regionalne potrawy oraz rękodzieła i sztuki lokalnych artystów. Część artystyczna połączona była z akcją „Narodowego Czytania 2018”, podczas której na przemian występowały lokalne kapele ludowe, natomiast Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino, Sekretarz Miasta i Gminy Gryfino oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Gryfinie czytali fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Dożynki zostały zorganizowane wspólnie przez Archidiecezję Szczecińsko-Kamieńską, Gminę Gryfino i Parafię p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie.

Uroczystości wsparli finansowo Fliegel Textilservice Sp. z o.o. Sp. k., Totalizator Sportowy Lotto Sp. z o.o. i Enea Oświetlenie Oddział Szczecin.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.