Reklama

Koncert zespołu Dubska w Gryfinie – bilety w sprzedaży od 5 września


W sobotę 15 września 2018 w Gryfińskim Domu Kultury wystąpi zespół Dubska. To jeden z najbardziej barwnych polskich zespołów reggae. Koncert grupy rozpocznie się o godzinie 20.

Bilety na wydarzenie będzie można zakupić od 5 września 2018 w sekretariacie Gryfińskiego Domu Kultury. Cena wejściówek w przedsprzedaży to 20 zł. W dniu koncertu bilet będzie można nabyć za 25 zł.


O zespole:

Dubska to reggae orkiestra, która powstała w 1999 roku w Bydgoszczy. Nazwa zespołu wywodzi się z fascynacji dwoma gatunkami muzyki jamajskiej „dub” i „ska”.

Pierwszymi wydawnictwami grupy było demo z 2000 roku oraz dwa zapisy koncertów w bydgoskich klubach: Sanatorium i Mózg. W 2005 roku zespół wydał pierwszą oficjalną płyty pt. „Dubska". Płyta zawierała 13 piosenek, z których największą popularność zdobyły utwory: „Raj”, „Subway”, „Wiatr” czy „Reggae music”. Rok 2006 to płyta „Avokado”, na której znajdowało się 11 utworów utrzymanych w stylistyce reggae. Płyta została bardzo dobrze odebrana i była grana przez wiele stacji radiowych. Szczególnie radiowcom do gustu przypadło tytułowe „Avokado”, które nie schodziło z listy przebojów Trójki.W 2007 roku Dubska nawiązali współpracę z Gerbertem Moralesem, zwanym ojcem rosyjskiego reggae, założycielem i liderem kultowej rosyjskiej grupy Jah Division. Wspólny projekt nosił nazwę „Dubska Division”.

W lipcu 2010 roku ukazała się kolejna płyta grupy „Loko-Loko”. Na płycie obok reggae i ska, usłyszeć można echa soulu, muzyki latynoskiej, akustyczne ballady czy nawet oldschoolowe disco.

Z nowymi studyjnymi nagraniami zespół powrócił w 2013 roku. „Love & Culture” to minialbum z interpretacjami piosenek światowych mistrzów harmonii i melodii.

Członkowie grupy zawsze podkreślali swój związek z kulturą reggae, a ich piosenki są odzwierciedleniem tego stylu życia i myślenia. Jednak muzycy wybierają się także w podróże po innych gatunkach. Jedną z takich podróży była współpraca z warszawskim producentem Olo Mothashipp'em. Owocem tego spotkania jest ostatnia płyta zespołu „Ulicami”. Usłyszeć na niej możemy mocne wpływy współczesnej elektroniki i alternatywnego popu. Album „Ulicami” wydany został przez Agencję Wydawniczą Polskiego Radia w maju 2016 roku, a jednym z koncertów promujących wydawnictwo był występ w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. A. Osieckiej.

Zespół w swojej karierze zagrał kilkaset koncertów zarówno na małych klubowych scenach jak i na dużych festiwalach (Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festiwal, Afryka i inne). Poza Polską występowali także w Niemczech, Austrii, Czechach i Grecji.


Skład:

Dymitr „Dymol” Czabański – wokal, gitara
Marcin „Ducha” Muszyński – wokal, przeszkadzajki
Diana Rusinek – wokal
Jarosław „U-Jar” Hejmann – perkusja, duby, przeszkadzajki
Marcin „Grzyb” Grzybowski – gitara
Artur „Mały” Małecki – gitara basowa
Tomasz Bartz – instrumenty klawiszowe
Michał „Misiek” Michota – trąbka
Krzysztof Błaszczak – puzon.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.