Reklama

Narodowe Czytanie 2018


8 września 2018 r. odbędzie się kolejna już edycja Narodowego Czytania. Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego, tegoroczna odsłona odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane będą aż dwie lektury. 

Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września jest "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Ponadto Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 44 teksty Antologii Niepodległości.

W Gryfinie akcja prowadzona będzie podczas uroczystości z okazji Dożynek Archidiecezjalnych. Z umieszczonej na Placu Barnima I sceny wybrane fragmenty dzieła przeczytają: Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn, Sekretarz Miasta i Gminy Gryfino Ewa Sznajder oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Grzegorz Jastrowicz. Gmina Gryfino i Biblioteka Publiczna w Gryfinie zapraszają.

Wyłącznym sponsorem Narodowego Czytania jest Polska Grupa Energetyczna, Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra.Źródło: Biblioteka Publiczna w Gryfinie

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.