Reklama

Nowy rok szkolny uroczyście rozpoczętyBlisko 300 dzieci z Zespołu Szkół w Kołbaczu zakończyło letnie wakacje. Tradycyjnie 1 września rozpoczął się dla nich nowy rok pełen szkolnych wyzwań.

To rok wyjątkowych zmian, bowiem w edukacyjnej placówce kończy się wielka przebudowa na miarę XXI wieku. Modernizacja szkoły w Kołbaczu wiążę się przede wszystkim ze zmianą sposobu użytkowania poddasza budynku.

– Zakończony został remont dachu na budynku szkolnym, jednak jeszcze do października będą trwały prace remontowe na poddaszu. Nie koliduje to w żaden sposób z pracą i nauką w szkole – zapewnia dyrektor Zespołu Szkół w Kołbaczu Bogumiła Zawada.

W czasie wakacji w Zespole Szkół w Kołbaczu nie próżnowano. Przeprowadzono remont w przedszkolu. Wymalowane zostały sale, założono narożniki na ściany, odmalowano plac zabaw i zamontowano nowe obudowy do koszy na śmieci. Z kolei w szkole w związku z remontem przeprowadzono głównie prace porządkowe oraz naprawy bieżące. Dodatkowo wymieniono drzwi w łazience chłopców na parterze i w sali 112.

Niebawem zatem dla uczniów oraz grona pedagogicznego podniesione zostaną edukacyjne standardy. To istotne, bo w szkole zatrudnionych jest blisko 40 nauczycieli.

– Stabilnie weszliśmy w nowym rok szkolny. Co więcej, zatrudnienie znalazło siedmiu nowych nauczycieli – wylicza wicedyrektor placówki w Kołbaczu Renata Raszczuk.

W Zespole Szkół w Kołbaczu w roku szkolnym 2018/2019 funkcjonuje 5 oddziałów przedszkolnych. Zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami rodziców, przedszkole czynne jest od godz. 6:30 do godz. 16:00, a świetlica szkolna od 6:30 do 15:30. Z kolei w szkole podstawowej funkcjonuje 15 oddziałów (od klasy I do VIII), a w wygaszanym gimnazjum 2 oddziały (klasy III). W sumie naukę pobiera 295 uczniów. Opieką w przedszkolu objętych jest 74 przedszkolaków.

Warunki nauki spełniają edukacyjne standardy. Sale lekcyjne wyposażone są w tablice multimedialne lub ekrany, dzięki czemu nauczyciele na każdej lekcji mogą wykorzystywać nowoczesne technologie komputerowe w celu uatrakcyjnienia zajęć.

– W ramach projektu „Akademia aktywności” zamontowany został dywan interaktywny, zakupiono stół do tenisa stołowego oraz system nagłośnienia – przyznała wicedyrektor Zespołu Szkół w Kołbaczu Ewa Przybysz.

Dodatkowo obiekty szkolne pod koniec sierpnia br. przeszły obowiązkowe przeglądy. Sprawdzony został także system monitoringu, zainstalowany w przedszkolu, szkole i na hali sportowej.

Warto wspomnieć, że uczniowie wszystkich klas otrzymują bezpłatne podręczniki. Większość podręczników już jest dostarczona do szkoły. W szkole funkcjonuje e-dziennik, do którego bezpłatnie mają dostęp rodzice. Jest to też forma kontaktu z rodzicami. Podobnie jak w latach ubiegłych, szkoła weźmie udział w wielu projektach, w tym m.in. „Vita Menu – warzywa i owoce w szkole”, projekt edukacji kulturalnej, strefa ciszy, projekt edukacyjny „Akademia aktywności” czy „Aktywne Przerwy”.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.