Reklama

Powrót zajęć dla aktywnych seniorów na terenie gminy Stare CzarnowoW październiku ruszy kolejna edycja zajęć dla seniorów 60+. Zapisy już trwają. W programie warsztaty wyplatania z wikliny, decoupage i wyjazd do teatru. Projekt finansowany jest z budżetu Gminy Stare Czarnowo.

W latach 2015-2017 zajęcia dla seniorów 60+ organizowane były w ramach rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Na ten cel Urząd Gminy oraz społeczni partnerzy pozyskali blisko 600 tys. zł. W tym roku wsparcie nie zostało przyznane. Nie przeszkodziło to jednak w kontynuacji przedsięwzięcia.

Pomimo nieotrzymania dofinansowania ze środków zewnętrznych nie zapominamy o seniorach. Zaplanowane zajęcia zostały ustalone po konsultacjach z seniorami. Cieszy mnie fakt, że także w tym roku udało nam się zapewnić zajęcia. Bardzo ważne jest dla mnie, aby seniorzy mieli możliwość samorealizacji, spełniania swoich marzeń czy rozwijania pasji – podkreśla wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Projekt adresowany do osób w wieku powyżej 60. roku życia zamieszkujących w gminie Stare Czarnowo. Udział w projekcie i wszystkich zaplanowanych działaniach jest bezpłatny. Co znajdziemy w programie?

Wyjazd do teatru

Na początek 100 seniorów uda się do Teatru Polskiego w Szczecinie na spektakl „Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna”. Wyjazd zaplanowano na 21 września br. Początek spektaklu o godzinie 19:00.

Warsztaty w świetlicach

Z kolei w miesiącach październik – listopad zaplanowano dla seniorów warsztaty z wyplatania z wikliny i decoupage. Pod czujnym okiem prowadzących warsztaty seniorzy nauczą się różnych technik plecionkarstwa oraz zdobienia różnych przedmiotów, m.in. szkatułek. Zajęcia odbywać się będą w świetlicach w Kołbaczu i Starym Czarnowie. Dokładne terminy warsztatów ustalone zostaną indywidualnie na spotkaniach z prowadzącymi zajęcia.

Zapisy

Zgłoszenia na wyjazd do teatru i na warsztaty należy dokonywać telefonicznie pod nrem tel. 91 485 70 20 do dnia 19.09.2018 r. W związku z ograniczoną liczbą miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.