Reklama

Wędkowanie o puchary


Była zacięta rywalizacja, a przy tym sporo radości oraz dobrej zabawy. Tak wyglądały tegoroczne zmagania o puchar wójta gminy Stare Czarnowo w zawodach wędkarskich. Zawody odbyły się w niedzielę, 16 września 2018 roku, wokół stawu w Dębinie.

Zawody zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Staroczarnowskiej i Urząd Gminy Stare Czarnowo. Podczas porannej zbiórki uczestników przedstawiono zasady rywalizacji, jak i rozlosowano stanowiska dla wędkarzy.

– Po zawodach wędkarskich dla dzieci, które organizowaliśmy w czerwcu, kończymy sezon letni zmaganiami dla wszystkich mieszkańców gminy. Z roku na rok wędkarzy przybywa, ponieważ wędkowanie łączy w sobie zamiłowanie do aktywnego wypoczynku oraz możliwość spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu – podsumowała zawody wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.
W zawodach wzięło udział 11 wędkarzy, którzy rywalizowali o miano najlepszego wędkarza. W wyniku rywalizacji najskuteczniejszym wędkarzem, a tym samym zdobywcą pucharu wójta gminy Stare Czarnowo, został Piotr Kwiatkowski z wynikiem 7,74 kg złowionych ryb. Na drugim miejscu uplasował się Marek Kaczmarek z rezultatem 5,19 kg, a na najniższym miejscu podium Marek Mróz z 4,05 kg.

Po części oficjalnej organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na integracyjny poczęstunek z muzycznymi akcentami. Złowione zaś przez wędkarzy ryby zaraz po ważeniu ponownie trafiły do stawu.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.