Reklama

Wygraj z ubezpieczycielem i uzyskaj należyte odszkodowanie! Wystarczy odpowiednie wsparcieKażde towarzystwo ubezpieczeniowe zapewnia, że troska o nas będzie wprost spędzała jego pracownikom sen z oczu. Gdy jednak zajdzie konieczność skorzystania z zabezpieczenia, po jakie z taką ufnością sięgnęliśmy, nierzadko okazuje się, że jego wysokość jest rozczarowująca albo wręcz odmawia się nam jego wypłacenia, sięgając po różne wytłumaczenia. 

Co ma wówczas zrobić osoba np. po wypadku, która potrzebuje tych pieniędzy, żeby wrócić do normalnego życia? Po prostu sięgnąć po pomoc prawnika, która może okazać się bardziej skuteczna, niż możemy sądzić.

Weryfikacja obietnic odkrywa przykrą rzeczywistość

Żadne towarzystwo ubezpieczeniowe nie jest instytucją charytatywną i chyba nikt nie oczekuje, że będzie inaczej. Powinniśmy jednak oczekiwać od nich najzwyczajniejszego wywiązywania się z podjętych zobowiązań, a z tym nie brak na naszym rynku poważnych problemów. Firmy te imają się różnych sposobów, aby wypłacane odszkodowania maksymalnie obniżyć bądź po prostu odmówić ich wypłaty. Polisy na zdrowie i życie pisane są w sposób bardzo specyficzny, nader trudnym językiem. Ogóle warunki ubezpieczenia mogą za sprawą choćby jednego słowa lub przecinka znacznie ograniczać szansę na to, że w danym przypadku uda nam się uzyskać cokolwiek. Bardzo rozbudowane są listy wyłączeń określających sytuacje, w których TU odmówi odszkodowania, w dodatku wiele pojęć bywa dalece niedoprecyzowanych, dzięki czemu będzie je interpretowało w sposób mu odpowiadający. Gdy zaś dojdzie już do zdarzenia, po którym zechcemy skorzystać z wykupionej polisy, szacowanie uszczerbku na zdrowiu często dokonywane jest w budzący wątpliwości sposób. Cały arsenał tych i innych środków, które są w rękach ubezpieczycieli, jeszcze nie zawiera jednak najważniejszej broni.

Jest nią wyrobione w nas poczucie bezradności wobec wielkiej firmy ze sztabami prawników. Dotknięci poważnym wypadkiem, nierzadko chcemy zobaczyć na koncie jakiekolwiek pieniądze, niekoniecznie zaś mając ochotę na staczanie sądowych bitew, których wyników nie jesteśmy pewni. Tymczasem to właśnie gotowość do tego może diametralnie odmienić naszą sytuację.

Zmuś ubezpieczyciela do wywiązania się ze swoich zobowiązań

Jak mówi radca prawny Anna Zagulska z wrocławskiej Kancelarii AZ: – Po bezpośredniej odmowie, z jaką mój klient spotkał się ze strony ubezpieczyciela, u którego miał polisę na życie i zdrowie, zwrócił się do mnie. Odszkodowanie w wysokości przekraczającej pół miliona złotych udało się uzyskać w ciągu trzech miesięcy, bez wstępowania na drogę sądową. – Jak to możliwe? To bardzo proste. Towarzystwa Ubezpieczeniowe nierzadko są świadome sposobu, w jaki postępują. Jest to czysta kalkulacja, która ma sens wówczas, gdy tylko niewielka cześć klientów podejmuje walkę o swoje pieniądze. Co należy więc zrobić? Sprawić, by to obniżanie bądź odmawianie świadczeń przestało im się opłacać! Gdy do akcji wkracza wyspecjalizowany prawnik z doświadczeniem, stanowi to zapowiedź wikłania się w postępowanie, którego rezultat i tak będzie niekorzystny dla nieskorej do wywiązywania się ze swoich zobowiązań firmy. Wówczas ona sama woli go uniknąć i szybko zakończyć sprawę.

A zatem, nawet jeśli zebranie całej potrzebnej dokumentacji nie sprawia nam kłopotu i teoretycznie powinniśmy sobie poradzić, sięgajmy po pomoc dobrych kancelarii prawniczych. Nigdy nie warto odpuszczać, bez względu na to, czy odszkodowanie tylko zaniżono, czy odmówiono jego wypłaty w ogóle.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.