Reklama

Grand Prix Gryfina w szachach


W siódmym, eliminacyjnym turnieju Grand Prix Gryfina 2018 wystartowało 33 szachistów, reprezentantów wszystkich gryfińskich szkół oraz gości ze Szczecina i Gryfic.

Zgodnie z regulaminem odbyło się siedem pasjonujących rund w nowym tempie gry. Na rozegranie całej partii zawodnik miał dziesięć minut, a dodatkowo za każdy wykonany ruch otrzymywał pięciosekundowy bonus. Było bardzo ciekawie, nie obyło się też bez sporych emocji, zwłaszcza w końcówkach. Na starcie stawiła się prawie cała czołówka tegorocznych rozgrywek. Zawody wygrał będący ostatnio w dobrej formie Bartosz Nędzarek (6,5 p.) przed Mikołajem Turkiem i Adamem Hajdasiem (obaj po 5,5 p.). Wśród dziewcząt najlepsza była Martyna Kuryło (4,5p.) przed Hanną Tokarek i Aleksandrą Kucharczyk (obie po 4 p.).

W klasyfikacji generalnej Grand Prix 2018 sklasyfikowano już 56 zawodników. Na czele z dużą przewagą Mikołaj Turek (43 p.), tuż za nim Adam Hajdaś (36,5 p.) i Bartosz Nędzarek (35,5 p.) oraz kolejna grupa pościgowa z najlepszą dotychczas dziewczyną w rozgrywkach, Martyną Kuryło (31,0 p.), a także Gabrielem Jazukiewiczem (29,0 p.), Krystianem Biercewiczem (27,5 p.) i Bartoszem Szpurą (27,0 p.).

Sezon rozkręca się. Przed szachistami kolejne turnieje i rozgrywki. W najbliższym czasie ósmy i dziewiąty turniej Grand Prix oraz wyjazd na międzynarodowy turniej do Torgelow. Rozpoczynają się także zajęcia szkoleniowe dla wszystkich grup.

Krzysztof Rudnicki
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.