Reklama

Klub Sportowy Olimpijczyk Gryfino wziął udział w I Turnieju ENEA Mini Basket Ligi [foto]


W sobotę 6 października dziewczęta trenujące w naszym Uczniowskim Klubie Sportowym Olimpijczyk Gryfino wzięły udział w I Turnieju ENEA Mini Basket Ligi sezonu 2018/2019. MBL jest organizowana w ramach programu „Nauka, Sport, Przyszłość”, prowadzonego przez klub AZS AJP Gorzów Wlkp.

Jest to klub, który ma najlepiej rozwinięty program szkolenia dla młodych koszykarek. Wystarczy wspomnieć, że oprócz posiadania drużyny w Energa Basket Lidze, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej, w ubiegłym roku zdobył również Mistrzostwo Polski w koszykówce dziewcząt do lat 16, do lat 18 i srebro juniorek starszych (do lat 21). 

Już od zeszłego roku nasz klub prowadził rozmowy, aby móc przystąpić do tego programu. Po wielu rozmowach zostaliśmy przyjęci, czego skutkiem był udział w pierwszym turnieju MBL. 

Spotkaliśmy się z ponad 20 drużynami. Oczywiście pierwszy turniej miał przede wszystkim na celu poznanie się. Zagraliśmy pięć meczów, z których wygraliśmy trzy i przegraliśmy dwa. Miejsce jest mniej istotne – najważniejsze, że cel został osiągnięty: nawiązanie współpracy i ustalenie cyklu turniejów w ramach ENEA MBL. Najbliższy już na początku listopada i drugi w grudniu.

Nasze młode koszykarki będą mogły doskonalić swoje umiejętności nie tylko na treningach, ale również rywalizować z wieloma drużynami z regionu zachodniopomorskiego i lubuskiego. 

W turnieju, pod opieką trenera Dariusz Żołnowskiego, wzięła udział szeroka kadra naszego klubu: Joanna Wójcikowska, Anhelina Zhovtaliuk, Laura Smolnik, Gabriela Sznigir, Maja Wolska, Ramona Paleczna, Karolina Dorawa, Julia Pasik, Aleksandra Sowa, Antonia Górecka, Zofia Mędzin, Małgorzata Linkiewicz, Zuzanna Sołtysiak, Lena Błajszczak, Nikola Hasse, Katarzyna Szuster, Zofia Pomykała, Gabriela Krawczyk, Hanna Grabowska.
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.