Reklama

Nowa świetlica dla mieszkańców gminy


Gmina Stare Czarnowo nie zwalnia tempa z inwestycjami w infrastrukturę społeczno-edukacyjno-kulturalną. W miejsce starej, niszczejącej świetlicy w Dębinie, powstał nowy obiekt.

Uroczyste otwarcie świetlicy nastąpiło w sobotę, 6 października 2018 roku. Zgodnie z przyjętym planem prace budowlane zakończono z końcem lipca 2018 roku. Po wszystkim odbiorach technicznych nowa infrastruktura gotowa jest do użytku. Świetlica w Dębinie to kolejne miejsce integracji, nauki i wypoczynku w gminie Stare Czarnowo.

– Budynek świetlicy w Dębinie był w złym stanie technicznym, który odbiegał od przyjętych standardów. Ubytki w dachu, wilgoć w pomieszczeniach czy przestarzała instalacja grzewcza spowodowały, że zdecydowaliśmy o rozbiórce świetlicy, po której nie ma już śladu. Wybudowaliśmy na jej miejscu nowy obiekt. Niech służy mieszkańcom jak najlepiej – podkreśliła wójt Marzena Grzywińska.Budynek w Dębinie jest drugą – po obiekcie w Kartnie powstałym w 2017 roku – świetlicą wybudowaną w gminie Stare Czarnowo od podstaw. Obiekt o powierzchni użytkowej ponad 170 m2 składa się z sali spotkań, kuchni, kotłowni, pomieszczeń gospodarczych, holu oraz zaplecza socjalnego z toaletami.

Całość uzupełnia taras, miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych oraz chodniki. Nowoczesna infrastruktura spełnia również wszystkie wymagania w zakresie rozwiązań uwzględniających potrzeby osób niepełnosprawnych a mieszkańcom gwarantuje odpowiednie warunki do spotkań, samorealizacji i wspólnego spędzania czasu.

– Nowa świetlica jest przykładem, jak bardzo mieszkańcom Dębiny potrzebna jest infrastruktura edukacyjno-kulturalna. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że ten obiekt będzie tętnił życiem – przekonywała przewodnicząca Rady Gminy Stare Czarnowo Alina Przybysz.

Dodatkową atrakcją podczas otwarcia świetlicy był występ chóru z Zespołu Szkół w Kołbaczu. Z kolei po części oficjalnej, czas przyszedł na animację, w których oprócz dzieci, aktywnie udział brali wszyscy mieszkańcy Dębiny.


W gminie Stare Czarnowo działa w sumie 11 obiektów tego typu. To budynki w Binowie, Dębinie, Dobropolu Gryfińskim, Glinnej, Kartnie, Kołbaczu, Kołowie, Nieznaniu, Starym Czarnowie, Żelewie i Żelisławcu. We wszystkich dopisuje frekwencja. Inwestycja zrealizowana została ze środków własnych Gminy Stare Czarnowo. Jej koszt to prawie 800 tys. zł.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.