Reklama

Seniorzy uroczyście obchodzili swój dzieńTradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 12 października. Spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie. Uczestnikom zapewniony został transport, a przede wszystkim moc atrakcji. 

Dzień Seniora to szczególne święto w gminie. Dotyczy bowiem osób starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość życiową, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. 

Takimi spotkaniami chcemy podziękować seniorom za wsparcie, wiedzę, doświadczenie, a przede wszystkim siłę oraz radość życia. Seniorzy odgrywają w życiu każdego z nas ogromną rolę. To osoby wręcz nie do zastąpienia. Mądre, pomocne i coraz częściej aktywne – mówiła wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska

Święto Seniorów cieszy się od lat rosnącym zainteresowaniem. W tegorocznych uroczystościach udział wzięło ponad 150 osób, którym zapewniono transport i wiele niespodzianek. 

To najlepszy sposób na integrację. Dzięki takim spotkaniom spędzamy wspólnie czas i dobrze się bawimy – mówił Jerzy Leszczyński z Glinnej. – Podniosły charakter uroczystości tylko utwierdza nas seniorów w przekonaniu, że możemy się czuć jeszcze wielu osobom potrzebni, za co dziękujemy – tak z kolei o uroczystości powiedziała Krystyna Słowińska z Kołbacza. 

Zabawa, która rozpoczęła o godzinie 17, trwała do północy. Na gości czekały tradycyjne wędliny i potrawy. Można było spróbować pysznego tortu, a całość imprezy poprowadził wodzirej. Niewątpliwą atrakcją wieczoru były występy artystyczne zespołu Pyrzyczanie z Janem Krzywdą z Żelewa w składzie, wokalisty Jacka Małeckiego ze Starego Czarnowo oraz chóru z Zespołu Szkół w Kołbaczu, którzy pod okiem Jolanty Ślęzak przygotowali dla seniorów wyjątkowy repertuar.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.