Reklama

Szkoła w Kołbaczu na miarę XXI wiekuTrwają roboty budowlane na największej edukacyjnej inwestycji w gminie Stare Czarnowo. Chodzi o kompleksową przebudowę poddasza w Zespole Szkół w Kołbaczu. Koszt inwestycji to ponad 2 mln zł.

To dalszy ciąg zapoczątkowanych w 2015 r. oświatowych zmian w gminie Stare Czarnowo. Kończą się prace budowlane na poddaszu w Zespole Szkół w Kołbaczu. Teraz przed władzami gminy i dyrekcją placówki ostatni etap tej inwestycji. Nowa przestrzeń czeka na wyposażenie w meble oraz niezbędny sprzęt szkolny, aby z pomieszczeń na najwyższej kondygnacji budynku mogli korzystać uczniowie. 

Rozbudowa i przebudowa placówki, do której uczęszcza blisko 300 dzieci z gminy Stare Czarnowo, kosztowała ponad 2 mln zł. 

– Zespół Szkół w Kołbaczu to edukacyjna perełka nie tylko naszej gminy, ale i powiatu. Jej uczniowie i nauczyciele zasługują na to, by zdobywać wiedzę oraz kształcić się w najlepszych warunkach. Inwestycja ma ten proces wspomóc, a właściwie stworzyć nowe przestrzenie do nauki – zaznacza wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska

Przebudowa szkoły w Kołbaczu wiąże się przede wszystkim ze zmianą sposobu użytkowania poddasza budynku. Poddasze zostanie przystosowane do celów dydaktycznych. Ułatwi to prowadzenie zajęć w placówce i umożliwi rozwijanie pasji oraz zainteresowań uczniów w bardziej komfortowych warunkach. 

W praktyce modernizacja oznacza, że dach szkoły został postawiony od podstaw. Wybudowano lukarny oraz wstawiono nowe okna. Modernizacji poddane zostały klatki schodowe, instalacje kanalizacyjna, sanitarna i centralnego ogrzewania, a zamontowana winda ułatwi komunikację w obrębie budynku szkoły. 

– Podjęliśmy się wspólnego wysiłku na rzecz zmian w placówce. Dokonane zmiany sprawią, że szkoła pochwalić się będzie mogła warunkami na miarę XXI wieku – zapewnia wiceprzewodniczący Rady Gminy Stare Czarnowo Władysław Kałucki

Zakończenie inwestycji to poprawa możliwości organizacyjnych. Zwiększy się bowiem liczba sal, a plan lekcji będzie bardziej dopasowany do potrzeb uczniów.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.