Reklama

Świetna gra szachistów z Gryfina


W sobotę 17 listopada 2018 r. odbyły się w Niemczech zawody XXVII Torgelower Nachwuchsopen 2018. Bardzo dobra gra, wiele pięknych i zwycięskich partii, doskonałe miejsca oraz dużo materiałów do dalszej systematycznej pracy to efekty sobotniego wyjazdu gryfińskich szachistów.


W Międzynarodowym Turnieju Szachowym XXVII Torgelower Nachwuchsopen wzięli udział zawodnicy z 11 klubów i ośrodków szachowych z Niemiec i Polski. Na sali gry zameldowali się reprezentanci m.in. Torgelow, Greifswald, Pasewalk, Uckermunde, Neubrandenburg, Goritz Frideland i Szczecina. Wśród nich nasi – z UKS Biały Pion. Zauważalni nie tylko z racji klubowych koszulek, ale też z solidnej i efektywnej gry, jaką zaprezentowali podczas turnieju. Od początku do ostatniej rundy gryfiniacy bez cienia respektu walczyli z rywalami, a widok zawodnika z Gryfina grającego na czołowych szachownicach wielokrotnie pojawiał się podczas turniejowych rund. Stąd pewne i bardzo dobre wyniki...

W klasyfikacji generalnej po dwa miejsca na podium w każdej grupie wiekowej dla naszych! Dwa srebrne, dwa brązowe medale. W grupie młodszej Przemek Gągoliński był drugi, a Dominik Mróz trzeci – obaj po 5,0 p. W starszej grupie srebro dla Szymona Soszki, a brąz dla Bartosza Nędzarka. Po złoto przyjedziemy za rok – zapowiedzieli. Brawo i trzymamy kciuki!

Równie okazale wypadła klasyfikacja w poszczególnych kategoriach wiekowych. Z pięknymi pucharami do Gryfina powróciło aż czterech reprezentantów UKS Biały Pion. W rankingu dziewcząt trzy nasze dziewczęta nie miały równych w zawodach. Do lat 16 zwyciężyła Martyna Kuryło 5,0 p. do lat 12 Aleksandra Kucharczyk 3,0 p. oraz Liwia Babińska do lat 10. Wśród chłopców do lat 12 najlepszy był Krystian Biercewicz 3,0 p.

Na pochwałę zasłużyli wszyscy grający zawodnicy. Zarówno wymienieni powyżej, ale i też pozostali: Filip Lewandowski 5,0 p., Tomek Zabadała i Nina Lesiak po 4,0 p., Hania Grabowska, Aleks Kaliński, Paulina Wawrzyniak, Hania Sztylke po 3,0 p. i Oliwier Ślusarczyk 2,0 p. W grupie młodszej do lat 10 oraz Nikodem Mróz, Adam Hajdaś, Bartosz Szpura po 4,0 p., Gabriel Jazukiewicz, i Kajetan Jędraszczyk po 3,0 p. w grupie starszej.

To był bardzo udany wyjazd integracyjny oraz szkoleniowy. Zmagania ze stresem i odpowiednia reakcja na szybko zmieniające się sytuacje na szachownicy stanowiły doskonały bodziec do rozwoju umiejętności szachowych, a wiele elementów gry turniejowej zostało wprowadzonych w realia bezpośredniej walki z przeciwnikiem. Ponadto obserwacja rywali i ich zachowania, ale też i własna postawa, ukazywała najważniejsze przesłanie tej gry – ponadczasowe „fair play”, szacunek dla przeciwnika bez względu na jego narodowość, przynależność klubową czy umiejętności szachowe.

Bardzo serdeczne podziękowania składam wszystkim rodzicom, którzy pomagali podczas wyjazdu na zawody. Dziękuję za Wasz poświęcony czas, zaangażowanie, zdjęcia oraz jak zawsze miłą szachową atmosferę.

Krzysztof Rudnicki


fot. Justyna Pejska Babińska

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.