Reklama

Turnieje koszykówki UKS Olimpijczyk Gryfino


W czwartek 15 listopada reprezentacja naszego Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk Gryfino udała się do Mieszkowic na organizowany cyklicznie od czternastu lat „Jesienny Turniej Koszykówki Dziewcząt”. Tym razem nie jechaliśmy w roli faworyta. 

Zawody jak zwykle były organizowane dla roczników gimnazjalnych. Nasza drużyna jest dużo młodsza. Składa się przede wszystkim z roczników z klas piątych i szóstych. 

Zagraliśmy trzy mecze z Mieszkowicami, Gorzowem i Dębnem. Początek dwóch meczów z Mieszkowicami i Gorzowem podobny, w miarę wyrównana gra, jednak z czasem doświadczenie i siła fizyczna starszych dziewcząt dała dużą przewagę rywalkom. W obu meczach dość wysokie przegrane (17:50 i 12:57). 

W ostatnim meczu z Dębnem dziewczęta zagrały doskonale. Mimo przewagi przeciwniczek pod względem wzrostu i siły, nasze koszykarki wykazały się dużą ambicją i szybkością. Do tego doszła dobra skuteczność, co zaowocowało wysoką wygraną 35:13. 

Takie turnieje dla naszych młodych koszykarek to świetny trening, co na pewno zaprocentuje w przyszłości. Trzecie miejsce w konfrontacji ze starszymi dziewczętami to dobry wynik.

Skład reprezentacji prowadzonej przez Dariusza Żołnowskiego:
 • Gabriela Sznigir 6C,
 • Maja Wolska 6C,
 • Aleksandra Sowa 5E,
 • Zofia Mędzin 5E,
 • Ramona Paleczna 6A,
 • Zuzanna Matoszko 6A,
 • Małgorzata Linkiewicz 5A,
 • Karolina Dorawa 6C,
 • Julia Pasik 5E,
 • Zofia Pomykała 5F,
 • Anhelina Zhovtaliuk 7D,
 • Joanna Wójcikowska 7D,
 • Laura Smolnik 7A,
 • Antonia Górecka 5E,
 • Katarzyna Szuster 5B.

II Miejsce w Turnieju ENEA MINI BASKET LIGI (MBL) – CHOJNA 20.11.2018 r.

We wtorek 20 listopada koszykarki Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk Gryfino wzięły udział w kolejnym turnieju organizowanym w ramach programu „Nauka, Sport, Przyszłość”. Tym razem zaprosiła nas drużyna z Chojny i był to turniej dla roczników 2005 i młodszych. Główny cel tego programu to propagowanie koszykówki wśród najmłodszych dziewcząt oraz umożliwienie im gry z rówieśniczkami z różnych klubów i szkół z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Program prowadzi gorzowski klub AZS AJP. Oczywiście chodzi również o korzyści dla tego klubu, który szkoli dziewczęta od najmłodszych roczników do ekstraklasy. Dzięki programowi najlepsze zawodniczki z MBL mają możliwość, po ukończeniu 8 klasy, kontynuować swoją karierę sportową w jednym z najlepszych klubów koszykówki kobiecej. Enea Mini Basket Liga to przede wszystkim dobra zabawa. Nie ma wielkiej presji na wynik, choć dla dziewcząt takie spotkania to zawsze gra o zwycięstwo. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: Chojna, Myślibórz, Dębno i Gryfino. Zagraliśmy systemem „każdy z każdym”. 

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z zawodniczkami z Myśliborza. Po bardzo zaciętej i wyrównanej grze dopiero w ostatniej kwarcie rywalki odskoczyły na parę punktów, których nie udało się odrobić – przegrana 20:28.

W drugim meczu zagraliśmy z Dębnem. Od początku uzyskaliśmy dość znaczną przewagę, której dziewczęta nie straciły do końca meczu. Wygrana 24:18.

Trzecie spotkanie z Chojną bardzo podobne. Nasze koszykarki uzyskały prowadzenie i kontrolowały cały czas mecz z bezpieczną przewagą punktową. Wygrana 34:30.

Skład reprezentacji prowadzonej przez Dariusza Żołnowskiego:
 • Gabriela Krawczyk 4B,
 • Hanna Grabowska 4E,
 • Małgorzata Linkiewicz 5A,
 • Lena Błajszczak 5C,
 • Nikola Hasse 5D,
 • Antonia Górecka 5E,
 • Zofia Mędzin 5E,
 • Julia Pasik 5E,
 • Zuzanna Sołtysiak 5E,
 • Hanna Soroczyńska 5F,
 • Aleksandra Sowa 5E,
 • Zuzanna Matoszko 6A,
 • Ramona Paleczna 6A,
 • Karolina Dorawa 6C,
 • Gabriela Sznigir 6C,
 • Maja Wolska 6C,
 • Laura Smolnik 7A,
 • Joanna Wójcikowska 7D,
 • Anhelina Zhovtaliuk 7D.Dariusz Żołnowski

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.