Reklama

Jak możesz pomóc swojemu dziecku w uniknięciu częstych wizyt u dentysty?


Mimo znacznego rozwoju technologii na polu stomatologii również dziś znaczna część dorosłych mieszkańców naszego kraju obawia się wizyt u dentysty i zapisuje się na zabieg dopiero w obliczu absolutnej konieczności.

Jeżeli zatem pełnoletni Polak niechętnie wita możliwość borowania czy tez leczenia kanałowego, dla dziecka leczenie zębów może oznaczać prawdziwy dramat. Na szczęście jednak istnieje rozwiązanie, dzięki któremu nasze pociechy lepiej zadbają o higienę.

Jaką szczoteczkę wybrać, aby dziecko myło zęby jeszcze dokładniej?

Na rynku artykułów stomatologicznych funkcjonuje wiele produktów skierowanych do najmłodszych. Najczęściej mają one kolorem i atrakcyjnymi wzorami sprawiać, że maluchy zaczną kojarzyć dbanie o uzębienie z zabawa i radością. Zaprojektowanie nie jest jednak remedium na wszelkie bolączki, na które natrafiają rodzice i często nie wystarcza, aby przekonać potomstwo do regularnego i dokładnego mycia jamy ustnej. Odpowiedziom w takich sytuacjach okazuje się elektryczna szczoteczka soniczna, generująca specjalne fale dźwiękowe, które mogą znacznie lepiej dotrzeć do szczelin międzyzębowych i zakamarków ust.

W odróżnieniu od klasycznych szczoteczek na baterie, modele soniczne ruchem wzdłużnym o częstotliwości 31 tysięcy drgań na minutę wymiotą ze szpar w uzębieniu każde zanieczyszczenie mogące stać się pożywką dla szkodliwych mikroorganizmów. Tam zaś, gdzie nie dosięgnie włosie przyrządu, wstrząsy wytworzą mikrobąbelki i pianę, która dostanie się do wszystkich zakątków. Rezultatem takiej formuły dziecko nie będzie musiało wykonywać precyzyjnych i starannych ruchów, aby oczyścić młode siekacze, kły i trzonowce.

Produkt wytwarzany z myślą o najmłodszych

By pomóc maluchom uniknąć nadmiernej ilości wizyt w gabinecie dentystycznym, musimy oswoić je z czynnością pielęgnowania uzębienia. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, iż dziecko nie dysponuje dużą siłą i w trakcie mycia nie będzie w stanie mocno dociskać główki szczoteczki do linii uzębienia. Ten czynnik jednak nie przeszkodzi w skutecznym działaniu szczoteczki sonicznej.

Włosie, jakim dysponuje każda szczoteczka soniczna dla dzieci zostało pomyślane tak, aby wyjątkowo miękkie włókna dysponowały znacznie większym zakresem ruchów a jednocześnie nie ścierało szkliwa oraz wymagało od myjącego znacznie mniejszego nacisku. Tak opracowane produkty przy małym nakładzie pracy są w stanie utrzymać jamę ustną maluchów w czystości i zapobiec powstawaniu próchnicy oraz płytki nazębnej. Specjalistyczne sklepy dentystyczne pokroju dolnośląskiego Hellodent dedykują dzieciom całą kategorię produktów oraz porady wykwalifikowanej kadry.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.