Reklama

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego


W Starostwie Powiatowym odbyło się podsumowanie powiatowego sportowego współzawodnictwa szkół za rok szkolny 2017/2018. Nagrody i dyplomy zwycięskim szkołom wręczyli: starosta Wojciech Konarski, wicestarosta Ewa Dudar, członek zarządu Jerzy Zgoda oraz zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Jan Podleśny.

Trudno sobie wyobrazić nasze codzienne życie bez sportu. Jest on jednym z elementów życia społecznego. Nie ulega wątpliwości, że uprawiając sport wdrażamy wiele wartości: tolerancję, ducha działania społecznego, poczucie sprawiedliwości i siłę charakteru. Dlatego właśnie sport stanowi niezastąpione narzędzie wychowawcze.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie dzięki finansowemu wsparciu Powiatu Gryfińskiego realizuje w/w aspekty w wychowaniu młodych ludzi. W ubiegłym roku szkolnym na terenie powiatu przeprowadzono ok. 100 imprez sportowych, w których udział wzięło prawie 9 000 uczestników począwszy od mistrzostw rejonu, powiatu, województwa, aż do finału krajowego.

Realizując ideę sportu OSiR prowadzi Powiatowe Współzawodnictwo Szkół w ramach kalendarza Szkolnego Związku Sportowego w 12 dyscyplinach sportowych, osobno dla dziewcząt i chłopców, Punktacja przedstawia się następująco:

Wśród szkół podstawowych pierwsze miejsce z wynikiem 249 pkt zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 2 w Chojnie. Na drugiej pozycji uplasowała się Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gryfinie (207 pkt), a miejsce trzecie zajęła Szkoła Podstawowa w Moryniu ze 190 punktami. Do rywalizacji przystąpiło 21 szkół podstawowych z naszego powiatu.

W rywalizacji w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (gimnazja) zwyciężyła Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gryfinie (329 pkt). Drugie miejsce z 265 punktami zajęło Gimnazjum Nr 2 w Gryfinie. Miejsce trzecie przypadło Gimnazjum w Mieszkowicach (235 pkt). W rywalizacji wzięło udział 19 szkół z naszego powiatu.

Spośród szkół ponadgimnazjalnych najwięcej punktów zdobył Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie (310 pkt). Drugie miejsce wywalczył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie (275 pkt), a trzecie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Gryfinie (127 pkt). W zawodach rywalizowały 3 szkoły z naszego powiatu.


Wyniki współzawodnictwa wojewódzkiego szkół


W ramach punktacji Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie nasze szkoły uplasowały się na dobrych pozycjach. Wśród szkół podstawowych najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gryfinie, która zajęła dobre 12 miejsce w województwie (134 pkt). Kolejnymi szkołami były: Szkoła Podstawowa Nr 2 w Chojnie – 22 miejsce w województwie (104 pkt.) oraz Szkoła Podstawowa Nr 2 w Gryfinie – 33 miejsce w województwie (92 pkt.). Należy podkreślić, że we współzawodnictwie wzięło udział aż 305 szkół podstawowych z naszego województwa.

W rywalizacji w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (gimnazja) wysokie, 2 miejsce zajęło Gimnazjum Nr 2 w Gryfinie, które zdobyło 305 pkt. w wojewódzkim współzawodnictwie sportowym szkół. Kolejna była Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gryfinie, która zajęła 15 miejsce w województwie – 161 pkt., natomiast Szkoła Podstawowa w Mieszkowicach, zajęła 40 miejsce zdobywając 86 pkt. W rywalizacji gimnazjów wzięło udział 305 szkół z naszego województwa.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych najlepszy w województwie okazał się Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie, który zajął wysokie, 4 miejsce zdobywając 287 pkt. Na 27 miejscu uplasował się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Chojnie (109 pkt.), natomiast Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Gryfinie z 84 punktami uplasował się na 36 pozycji. W rywalizacji wzięło udział 127 szkół z naszego województwa.

W szkołach podstawowych i gimnazjach powiat gryfiński zajął wysokie 2 miejsce w województwie, natomiast w szkołach ponadgimnazjalnych 7 miejsce.

Ogólnie nasz powiat zajął wysokie 3 miejsce w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Szkół w roku szkolnym 2017/2018.

1 komentarz:

  1. Thanks for sharing, nice post! Post really provice useful information!

    Giaonhan247 chuyên dịch vụ mua hộ hàng mỹ và hướng dẫn cách mua hàng trên ebay tại việt nam cùng giải đáp thắc mắc mua hàng trên amazon có tính thuế không cũng như tìm hiểu công ty vận chuyển hàng hóa đi mỹ uy tín, giá rẻ nhất.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.