Reklama

Ponad 3,2 mln zł dla Zakładów Aktywności Zawodowej z budżetu Województwa – spotkanie z organizatorami zachodniopomorskich ZAZ-ówDziewięć zachodniopomorskich Zakładów Aktywności Zawodowej otrzyma ponad 3,2 mln zł dofinansowania ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. To pieniądze na codzienne utrzymanie cennych społecznie placówek, w których zatrudnienie znajdują osoby z niepełnosprawnością.


We wtorek, 22 stycznia 2019 r. o godzinie 11.15 marszałek województwa Olgierd Geblewicz spotka się w Szczecinie z organizatorami Zakładów Aktywności Zawodowej. Będzie to okazja do podpisania umów o dofinansowanie z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego kosztów działania ZAZ-ów w roku 2019 oraz rozmów na temat ofert poszczególnych jednostek.

Na spotkanie z marszałkiem przyjadą przedstawiciele dotychczas działających zakładów w Dobrej, Kamieniu Pomorskim, Kołobrzegu oraz w Stargardzie oraz rozpoczynających pracę w tym roku. Mowa tu o ZAZ-ach w Goleniowie, Juchowie, Wałczu, Choszcznie oraz Gryfinie.

Województwo Zachodniopomorskie znajduje się na trzecim miejscu zarówno pod względem liczby tego typu placówek, jak i oferowanych miejsc pracy. We wszystkich dziewięciu jednostkach przygotowano 757 stanowisk pracy, w tym 552 dla osób z niepełnosprawnościami.

Organizatorami ZAZ-ów są: PSONI w Szczecinie, PSONI w Stargardzie, PSONI w Kołobrzegu, PSONI w Kamieniu Pomorskim, Gmina Goleniów, Gmina Choszczno, Powiat Wałecki, Powiat Gryfiński oraz Fundacja im. S. Karłowskiego w Juchowie.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.