Reklama

Witraże Henryka Tabaki do obejrzenia w gryfińskim Centrum Informacji Turystycznej


Od wtorku 29 stycznia można podziwiać kolejną wystawę. Centrum Informacji Turystycznej po raz pierwszy w swojej historii prezentuje prace będące mariażem światła i koloru, mianowicie witraże. Wszystkie eksponowane przedmioty są autorstwa znanego gryfińskiego kolekcjonera – Henryka Tabaki.

Henryk Tabaka w swoich zbiorach posiada wiele interesujących przedmiotów, często prezentowanych na wystawach nie tylko w naszym mieście, ale także w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie oraz w Schwedt czy Prenzlau (Niemcy). O pasji kolekcjonera niejednokrotnie rozpisywały się media lokalne i regionalne. W jego zbiorach znajdują się między innymi znaczki pocztowe, stare aparaty fotograficzne czy oryginalne XIX-wieczne listy przedznaczkowe.

Henryk Tabaka jest też współzałożycielem Towarzystwa Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej i członkiem Klubu Filatelistów Okręgu Brandenburgia Koło w Schwedt. Nie tylko zbiera cenne przedmioty, ale także hobbystycznie je tworzy. Część wykonanych przez niego dzieł będzie można podziwiać w CIT do 15 lutego. Wstęp wolny.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.