Reklama

Najlepsze dodatki do sushi, czyli co zawinąć w wodorosty?Od tego, jakie składniki znajdą się wewnątrz japońskiej rolki zależy, czy otrzymamy smakowite sushi, a może nienadającą się do spożycia papkę. Dodatki powinny być starannie dobrane, a ich ilość musi umożliwić perfekcyjne zrolowanie. Dziś podpowiadamy, jakie sushi smakuje najlepiej oraz których składników powinno się unikać. Zapoznaj się z naszymi poradami i wprowadź japońskie przysmaki do swojej kuchni!
Ryby i owoce morza to podstawa smakowitego sushi

Pozwól, że od razu zaspokoimy Twoją ciekawość: nie, sushi nie musi zawierać surowej ryby. W rzeczywistości równie popularne, jak tatar z łososia lub tuńczyka, są grillowane kawałki ryb oraz owoce morza w chrupiącej tempurze. Popularnością cieszą się przede wszystkim krewetki tygrysie oraz paluszki krabowe, choć w japońskich rolkach w polskim wydaniu nie brakuje też... kurczaka. Dzięki temu każdy może dopasować smak do własnych preferencji, dostarczając podniebieniu wyjątkowych doznań. Najważniejszą kwestią w dobieraniu składników do sushi jest wybór ryby. Jeśli decydujemy się na surowe kawałki, musimy zakupić rybę świeżą, nigdy zaś mrożoną! Powinna ona pochodzić ze sprawdzonego źródła, na pewno nie z supermarketu.

Gdy mieszkamy w okolicy portu, możemy sobie pozwolić na zakup ryby prosto od rybaka. Filety sprzedawane na tackach nie są najlepszym wyborem, a ich spożywanie na surowo może się dla nas źle skończyć. Gwarancją pierwszorzędnego smaku jest wyłącznie ryba ze świeżej dostawy, pakowana najpóźniej tego samego dnia, w którym ją kupujemy. Jeżeli nie wiemy, jak zdobyć rybę wysokiej jakości, a mamy ochotę na rolkę z pysznym tatarem, udajmy się do lokalu. Sushi w Sopocie oraz w innych nadmorskich miastach, zawiera świeże kawałki ryby, a co za tym idzie, wybornie smakuje. W lokalu Bunny Handroll dostaniemy sushi w nietypowej formie: długich rolek, a nie pojedynczych kawałków. To oznacza jeszcze więcej ryby w towarzystwie ryżu i dodatków. No właśnie – co, oprócz podstawowych składników, powinno znaleźć się wewnątrz jadalnego wodorostu?

Co jeszcze włożyć do sushi, żeby doskonale smakowało?

Wszystko, co znajdzie się wewnątrz zawijanego sushi, powinno być świeże i wyróżniać się wysoką jakością. Wśród najpopularniejszych dodatków należy wymienić:
  • świeże warzywa: ogórek, sałata, papryka
  • produkty marynowane: tykwa, rzepa, marchew, pędy bambusa, młody imbir
  • owoce: awokado, borówki, melon, arbuz
  • serek: najczęściej śmietankowy
  • posypkę: biały i czarny sezam, szczypiorek, kiełki

Jeżeli nie mamy wprawy w samodzielnym komponowaniu sushi, zdajmy się na doświadczenie Sushi Masterów i restauratorów. W tym celu udajmy się do pobliskiego lokalu, w którym serwowane jest japońskie danie. Możemy zamówić sushi w klasycznej postaci rolek „na jeden kęs” lub w nowoczesnej formie hand roll i eksperymentować z nowymi smakami. Życzymy udanej degustacji!

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.