Reklama

Trzy zastosowania paneli dekoracyjnych, o których nie wiedziałeś!


W najnowszych katalogach wnętrz niemal na każdej stronie można znaleźć panele ażurowe, czyli wielofunkcyjne, niezwykle efektowne dekoracje. Im bardziej stają się one popularne, tym więcej pomysłów aranżacyjnych rodzi się w głowach projektantów i aranżerów.

Dziś podzielimy się z Tobą trzema inspiracjami, które będziesz mógł wykorzystać we własnym domu. Zainteresowany?

Ażurowa osłona na grzejnik, czyli elegancka zabudowa

Współczesne trendy i klasyczne firanki? W żadnym wypadku! Obecnie odchodzi się od wieszania tradycyjnych zasłon, których głównym zadaniem było maskowanie nieestetycznych grzejników. Nowoczesne obudowy nie tylko oddzielają kaloryfer od reszty pomieszczenia, ale również zjawiskowo się prezentują. Dzięki wzorom, wycinanym precyzyjną metodą laserową, ażurowa osłona może wyglądać dokładnie tak, jak zażyczy sobie klient. Producent Hammerland wykonuje designerskie panele ażurowe, które świetnie sprawdzają się jako obudowy na grzejniki. Tak ozdobiony kaloryfer, już nigdy nie będzie się źle kojarzył. Co więcej, ażurowe otwory zapewnią ciepłemu powietrzu wystarczającą ilość miejsca, żeby rozejść się po całym pomieszczeniu. Takie maskownice nie wpłyną więc negatywnie na moc grzewczą kaloryfera.

Schody nie takie zwyczajne – z ozdobną balustradą

W wielu mieszkaniach dwupoziomowych oraz domach jednorodzinnych, schody stanowią centralny punkt przedpokoju lub salonu. Istotne jest więc, aby zadbać o ich wygląd. Podczas, gdy nie każdy może sobie pozwolić na odnowienie całych schodów, zakup dekoracyjnej balustrady to niewielki wydatek. Ażurowe zabezpieczenie może być wykonane z płyt MDF albo ze stalowych elementów, pokrytych lakierem w wybranym kolorze. Taka dekoracja odmieni każde wnętrze, nadając mu charakteru i nowoczesnego stylu. Gotową balustradę wraz z poręczą można zamówić w sklepie lub bezpośrednio u projektanta, przy czym druga opcja jest korzystniejsza – pozwala na wprowadzenie ewentualnych modyfikacji oraz idealne dopasowanie produktu do własnych potrzeb.

Panele ażurowe zamiast ścianki działowej

Ten pomysł pozwala zaoszczędzić przestrzeń, zyskać niepowtarzalną ozdobę w mieszkaniu i wydzielić strefy w pomieszczeniu. Mowa oczywiście o postawieniu dekoracyjnej ścianki działowej, sięgającej od podłogi do sufitu. Wystarczy jeden panel dekoracyjny, aby nadać wnętrzu wyrazu, koloru oraz stylu. Nowoczesne panele ażurowe są cięte laserowo w wymyślne wzory i wyłącznie od zamawiającego zależy, jak zaprezentuje się jego ścianka. Może to być panel stylizowany na gałęzie drzewa, figury geometryczne, kwiaty, zwierzęta. Za każdym razem efekt jest inny, lecz równie imponujący. Wnętrze wykończone ścianką dekoracyjną, będzie Twoim ulubionym miejscem w domu. Przekonaj się, jeszcze dziś zamawiając projekt w firmie Hammerland. Pomysł na pewno mile Cię zaskoczy!

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.