Reklama

Uniwersalna bezkwasowa tektura – produkt tylko dla introligatorów?


Chociaż zwykło się uważać, że gruba, szara tektura może służyć tylko do oprawy książek w warsztatach introligatorskich, nie jest to do końca zgodne ze stanem faktycznym dotyczącym tego wszechstronnego materiału.


Jak się okazuje mamy w tym wypadku do czynienia z tworzywem, które idealnie sprawdzi się nie tylko w miejscu pracy, ale także w wielu domowych czynnościach, naprawach i zabawie. Poniżej postaramy się pokazać Państwu, co można zrobić z tym niesamowitym produktem.

Nie tylko książki? Do czego służy tektura?

Przez lata tektura introligatorska była brana za towar zarezerwowany dla jednej branży. Kto z nas nie widział książek oprawianych charakterystycznym sztywnym arkuszem, ten z pewnością nie może sobie wyobrazić sobie, jak popularne były niegdyś tego rodzaju usługi. Pracę introligatorom zapewniały między innymi biblioteki i liczne archiwa, przed dobą internetu polegające jedynie na papierze. Dzisiaj natomiast w zalewie książek i regularnych dodruków brakujących tytułów zwyczajnie przestaje się opłacać inwestowanie w naprawę zużytych woluminów. Właśnie dlatego obecnie klientami rzemieślników, dbających o trwałość książki pozostają pasjonaci i łowcy białych kruków.

Musimy pamiętać jednak, że mocna i odporna na uszkodzenia tektura dla introligatorów doskonale sprawdza się w szeregu dziedzin. Rozpoczynając od domowych napraw (na przykład przy sporządzaniu podkładek pod przeróżne przedmioty) przez projektowanie opakowań, kończąc zaś na podkładach malarskich. Jeśli natomiast obdarzeni jesteśmy dużą dozą wyobraźni, możemy na przykład pokusić się o stworzenie własnej gry planszowej, aktówki czy też segregatora na najważniejsze dokumenty.

Dlaczego warto wybrać tekturę introligatorską?

Jak zdążyliśmy zauważyć powyżej, ilość zastosowań tektury reguluje jedynie nasz polot i fantazja. Właśnie z tego względu dobrze mieć kilka arkuszy tektury pod ręką – nigdy nie wiadomo kiedy zapuka do naszych drzwi natchnienie. Zwłaszcza, że używając tektury zamiennie z plastikiem i innymi długo rozkładającymi się w środowisku surowcami pomagamy planecie i minimalizujemy swój ślad węglowy pozostawiany w biosferze. Nie wspominając już o tym, iż każdy arkusz tektury pozostaje wynikiem przetworzenia makulatury, co czyni jego nabywców jeszcze bardziej przychylnymi sprawom ekologicznym.

Z całą pewnością warto zatem pomyśleć o zaopatrzeniu się w grubą i trwałą tekturę, która przyda się nawet w najmniej oczekiwanych okolicznościach. Jeśli zaś paramy się sporządzaniem opraw księgarskich, możemy odetchnąć z ulgą, gdyż tak przydatny materiał ma przed sobą jeszcze bardzo długie życie. Nie czekajmy dłużej – odwiedźmy sklep Ramy Kultury i zaopatrzmy się w tekturę introligatorską wysokiej jakości.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.